Zatímco do pátku mají teploty dosahovat až 20 stupňů, během víkendu se ochladí. Server EuroZprávy.cz to zjistil z výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Ve čtvrtek bude ještě jasno až polojasno, ačkoliv se odpoledne a večer na západě a jihozápadě území ojediněle objeví přeháňky nebo i bouřka. Nejvyšší denní teploty stoupnou na 15 až 19 °C, v západní polovině Čech ojediněle až na 21 °C. Na většině území bude nadále vát silný vítr o rychlosti 4 až 9 m/s, během dne 7 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), na horách na severu až 30 m/s (110 km/h), bude večer slábnout.
V pátek už bude polojasno až oblačno, postupně od jihozápadu až zataženo a místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty klesnou na na 10 až 6 °C, na jihozápadě a západě kolem 4 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 15 až 19 °C, v jihozápadní polovině území 11 až 15 °C.
V sobotu bude oblačno až zataženo, místy se objeví déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty na 11 až 15 °C.
I v neděli bude oblačno a ojediněle se objeví přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty zůstanou na 11 až 15 °C, na jihovýchodě vyrostou až na 17 °C.
O moc tepleji nebude ani v pondělí. Bude oblačno, přechodně až polojasno, ojediněle se ukáží přeháňky. Nejnižší noční teploty klesnou na 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty vyrostou jen na 12 až 16 °C. Po zbytek týdne se teploty nebudou pohybovat na 15 °C.
Související
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
před 1 hodinou
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
před 1 hodinou
Nové napětí v Íránu. Američané podnikli odvetu za útok na nákladní loď
před 3 hodinami
Počasí se po žhavém víkendu ochladí. Příští týden dorazí déšť
včera
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
včera
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
včera
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
včera
Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii
včera
Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl
včera
Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo
včera
Zavřené školy, stovky mrtvých, výpadky proudu. Počasí dál sužuje západ Evropy
včera
Počasí, jaké Česko nepamatuje. Meteorologové vydali návod, jak zvládnout nadcházející víkend
včera
EU navrhuje o rok prodloužit ochranu pro ukrajinské uprchlíky. Vyjma těch s brannou povinností
včera
Počasí trápí i hasiče. Požáry hrozí v dalších oblastech, platí nové varování
včera
Extrémní počasí dál sužuje Evropu. Francie zakazuje alkohol, Británie hlásí rekordní výjezdy sanitek
včera
Jižní Korea plánuje vycvičit půl milionu „dronových válečníků“
včera
Venezuelu možná nezasáhla dvě zemětřesení, ale jedno masivní. Experti popsali, proč je v tom obrovský rozdíl
včera
Evropa zažívá největší vlnu veder v historii. Bez globálního oteplování by nikdy nenastala, zjistili vědci
včera
Jak urychlit rozšiřování EU? V srdci Unie se rodí nový plán
včera
Írán zaútočil na nákladní loď v Hormuzském průlivu
Íránský útok bezpilotním letounem na nákladní loď v Hormuzském průlivu si vynutil pozastavení evakuačních operací Organizace spojených národů, které měly z oblasti dostat uvízlá plavidla a námořníky. K incidentu došlo pouhé hodiny poté, co tamní revoluční gardy varovaly, že bezpečný průjezd bude umožněn pouze přes trasy určené Íránem.
Zdroj: Libor Novák