Španělsko bojuje se záplavami, silnice a tratě se proměnily v řeky

Jih a východ Španělska se dnes potýká se záplavami způsobenými nočními bouřkovými dešti. Stovky tisíc školáků dostaly volno, oznámily dnes podle agentury AFP španělské úřady. V provinciích Alicante, Valencie, Murcie a Almería dnes platí varování před extrémním nebezpečím bouřek a bouřkových dešťů. Zatím nebyla hlášena žádná zranění.

Přidejte svůj názor

Povodně
doporučujeme

Valencijská meteorologická služba AVAMET zveřejnila záběry ze zaplavených obcí, v nichž se ulice nebo i železniční tratě proměnily v řeky. Ve městě Ontinyent se zřítily i některé zdi. Dramatické záběry ze čtyřtisícové obce Moixent ukazují, jak s sebou velká voda bere automobily.

Ontinyent je jedním z nejpostiženějších měst. Podle meteorologů tu byly naměřeny nejmohutnější srážky od počátků sběru dat v roce 1917.

Úřady valencijského regionu nařídily preventivní uzavření škol v 84 obcích. Vyučování tak odpadlo více než 255.000 dětí. V regionu Murcie zůstaly zavřené všechny základní a střední školy ve 45 obcích i místní univerzita.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počasí, jaké Evropa nezažila? Přiženou se stejné hurikány, které devastují…

20.09.2019 12:22 Aktualizováno V příštích letech se bude Evropa potýkat s větším množství hurikánů. Podle meteorologů za to mohou…

Bouře na severu Německa trhaly střechy, kolaps železniční dopravy

18.09.2019 07:11 Kvůli bouřím na severu a severovýchodě Německa byla dnes večer omezena železniční doprava. Na…

Počasí si vybralo ve Španělsku krutou daň. Tři mrtví, povodňová vlna…

13.09.2019 13:13 Záplavy vyvolané přívalovými lijáky na jihu Španělska si vyžádaly tři oběti na životech. Desítky…

Počasí trápí Evropu: Oblíbenou destinaci Čechů zasáhly bouřky a tornádo

13.09.2019 06:56 Aktualizováno Na Baleáry dorazily intenzivní bouřky doprovázené přívalovými srážkami s úhrny až v řádech stovek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama