Další klubový majitel si postěžoval na způsob vedení zápasu v rámci play-off Tipsport extraligy. Zatímco ale stížnost od majitele Vítkovic Aleše Pavlíka byla nepatřičná a za hranou, ta aktuální ze strany majitele Pardubic Petra Dědka se zdá pochopitelnější. Pochopení pro ni našel i samotný šéf komise rozhodčích Vladimír Pešina.
Kritika v tomto případě míří na jednoho z rozhodčích pátého semifinálového duelu mezi Pardubicemi a Třincem Jakuba Šindela, jenž v závěru zápasu nevyloučil za jasné podražení Roberta Říčky třineckého Andreje Nestrašila a z následného protiútoku Třinec vstřelil gól na konečných 4:2 do prázdné pardubické branky.
"Nemám problém uznat porážku, když je soupeř lepší. Ale když výsledek ovlivňují rozhodčí špatnými verdikty, tak s tím problém mám. Je potřeba se ozvat, protože tohle byla ostuda. Neříkám, jestli to bylo úmyslně, nebo neúmyslně. Jde mi o to, že profíci takový zápas zvládnout musí. Máte vypjatou sérii, důležitý zápas za stavu 2:2. A tam bylo takových chyb! Někdy se stanou, to samozřejmě pochopíte, jenže nepochopíte, když je jich tolik," vyjádřil se Dědek pro isport.cz.
Podle Dědka navíc rozhodčí svými výroky poškodili Pardubice i v předešlém čtvrtém zápase v Třinci, přičemž i v tomto případě mu měli dát za pravdu nejen šéf komise rozhodčích Pešina, ale i samotný ředitel extraligy Martin Loukota.
Konkrétně Pešina mluví v prohlášení o několika chybách ze strany rozhodčích, které však poškodily v daných momentech oba kluby. Kromě toho ale sudí v několika složitých případech zase podle Pešiny rozhodli podle pravidel. V takovém případě uvedl jako příklad trest pro pardubického Tomáše Vondráčka za jeho sekání vůči gólmanovi Třince Ondřeji Kacetlovi. "V čase 44:50 došlo k nedovolenému bránění Tomáše Marcinka na Roberta Říčku. David Ciencala v čase 46:35 seknul Vladimíra Draveckého, který byl ve výhodné brankové situaci a Ciencala mu znemožnil plnohodnotné zakončení. V obou těchto situacích měly být uloženy menší tresty, což se nestalo," popsal pak Pešina další dvě situace z pondělního pátého zápasu, ve kterých pro změnu sudí chybovali.
K inkriminovanému momentu z času 58:21, kdy došlo k faulu Nestrašila na Říčku v době, kdy hrály Pardubice v šesti bez brankáře za stavu 2:3 pro Třinec, se Pešina vyjádřil následovně: "Rozhodčím Jakubem Šindelem měl být uložen menší trest. Rozhodčí Adam Kika byl zcela bez možnosti situaci posoudit."
Pešina má za to, že rozhodčí Šindel byl v rozhodném okamžiku ve špatném postavení. "Před začátkem sezony jsme vypracovali novou metodiku toho, jak se má rozhodčí na ledě během zápasu pohybovat, jak si má správně najíždět při různých běžných i specifických situacích, kde má zjednodušeně řečeno stát. Rozhodčí ji bohužel nedodržel, nezachoval se dle těchto instrukcí a naskočil mu automatismus z loňské sezony, kvůli tomu měl špatný výhled na zákrok a celou situaci nevyhodnotil správně," zakončil Pešina.
22. února 2026 18:26
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
Související
Američané gólem v prodloužení potvrdili nadvládu nad světovým hokejem i na olympiádě
Finové si suverénně došli pro pátý hokejový olympijský bronz. Slováky porazili 6:1
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
včera
Írán se na poslední chvíli snaží zachránit zbytky jaderného programu
včera
Svět si připomíná důležitý milník. Je to 130 let, co byla objevena radioaktivita
včera
Začalo meteorologické jaro. Předpověď slibuje stabilní počasí po celý týden
včera
Po íránské párty Trumpa s Netanjahuem může přijít zničující kocovina
včera
EU se chystá na citelný nárůst cen energií. Válka v Íránu znervózňuje i Ukrajinu
včera
Vláda se vyslovila pro zrušení nominačního zákona, chce přísnější postihy za neplacení výživného
včera
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
včera
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
včera
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
včera
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
včera
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
včera
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
včera
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
včera
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
včera
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
V reakci na vyhrocenou situaci v oblasti Blízkého východu se sešlo krizové jednání Bezpečnostní rady státu. Toto mimořádné zasedání nechal svolat premiér Andrej Babiš, aby se klíčoví ministři a experti mohli podrobně zabývat možnými dopady aktuálního stavu na Českou republiku. Hlavním tématem diskuse bude nejen bezpečnostní připravenost státu na další vývoj, ale především konkrétní kroky vedoucí k repatriaci českých občanů zasažených konfliktem.
Zdroj: Libor Novák