Razie v Německém fotbalovém svazu! Hned šest funkcionářů je podezřeno z daňových úniků

Jak v sídle Německého fotbalového svazu ve Frankfurtu nad Mohanem, tak i v domech několika jak současných, tak i bývalých funkcionářů prorvedla německá policie ve středu razii, jež by měla souviset s podezřením závažných daňových úniků. Hned šest funkcionářů mělo v vletech 2014 a 2015 údajně záměrně zfajšovat údaje o příjmech z reklam na stadionech, přičemž se tak měělo dít u duelů německého národního týmu. Jak uvádí německé státní zastupitelství, těmito kroky byly způsobeny daňové úniky ve výši 4,7 milionu eur.

Fotbal, ilustračni fotografie
doporučujeme

Dále se v prohlášení státního zastupitelství, ve kterém se nezmiňuje o konkrétích jménech, které jsou do skandálu připleteni, může veřejnost dočíst, že razie probíhala v pěti spolkových zemích s tím, že se do ní zapojilo kolem 200 lidí. Ve zmiňovaných letech 2014 a 2015 byl šéfem Německého fotbalového svazu Wolfgang Niersbach, u kterého se však podle jeho slov pro agenturu SID razie nekonala.

Jak také připomíná agentura SID, do roku 2018 měla na starost reklamní panely na stadionech při zápasech německé fotbalové reprezentace švýcarská maketingová firma Infront. Právě s tou ale letos v létě svaz ukončil v tomto ohledu spolupráci. Velkou roli v tom hrálo podezření z nesrovnalostí.

Aktuálně je šéfem německého fotbalu Fritz Keller, který se už nechal slyšet, že v nejnovější kauze bude s vyšetřovateli spolupracovat. "Budu vyžadovat otevřenost a transparentnost a vítám podporu státu při vyšetřování. Aby měl náš fotbal čistou budoucnost," řekl konkrétně muž, jenž loni v dubnu ve funkci nahradil Reinharda Grindela. Ten tehdy z postu německého fotbalového bosse odstoupil po aféře s nepřiznanými příjmy.

Pro německý fotbal to však není první skandál. Bývalí šéfové svazu Wolfgang Niersbach a Theo Zwanziger mají stále před sebou soud týkající se možného uplácení kolem přidělení pořadatelství mistrovství světa v roce 2006, jež se konalo právě v Německu.

Témata: Fotbal | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Berbrovi mizí z českého fotbalu i jeho životní partnerka Dagmar Damková

21.10.2020 14:07 Aktualizováno V reakci na páteční zadržení a následného vzetí do vazby již bývalého místopředsedy Fotbalové…

Liga mistrů jako druhá nejprestižnější soutěž? Jedná se o Evropské Premier…

21.10.2020 11:36 Spekuluje se o tom už delší dobu, nyní podle všeho byla zahájena jednání více než dvanácti…

Petr Čech se vrací do akce? Byl zapsán na soupisku Chelsea pro Premier…

20.10.2020 21:10 Aktualizováno Zní to až neuvěřitelně, ale fotbaloví fanoušci a především pak ti, co fandí londýnské Chelsea a…

Nejen ovlivňování výsledků. Berbr má podle policie na svědomí i zpronevěru

20.10.2020 15:43 Již bývaý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr, jenž byl minulý týden v pátek…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama