Zavařil pražský primátor Slavii? Podle Zemana zastaví Čína financování klubu

Jako reakci na nedávné vypovězení smlouvy o partnerství mezi Prahou a Pekingem ze strany pražského primátora Zdeňka Hřiba podle prezidenta republiky Miloše Zemana Čína zastaví financování klubu fotbalové Slavie. Ta se, jak známo, nachází ve vlastnictví čínských firem a v současnosti patří sešívaný klub k nejúspěšnějším u nás, nedácno se totiž Slavia dostala po dlouhých 12 letech do prestižní Ligy mistrů. Informaci o chystaném kroku ze strany Číny přinmesla samotný hlava státu ve čtvrtek během rozhovoru v TV Barrandov. „Má být zastaveno financování Slavie Praha,“ zaznělo z jeho úst konkrétně.

Přidejte svůj názor

SK Slavia Praha.
doporučujeme

„Byla to nejúspěšnější čínská investice v České republice, bohužel jedna z mála úspěšných, toho lituji, ale o to více jsem obdivoval vzestup Slavie a její úspěchy. Jestli pan primátor Hřib si připíše na konto svých politických úspěchů, nebo spíše neúspěchů, to, že se ocitne v potížích pražský fotbalový klub, tak si myslím, že to může potěšit jenom sparťany,“ nechal se dále slyšet v barrandovském pořadu Týden s prezidentem Zeman.

Reakce pražské Slavie? Ta možné zastavení financování nejenže nepotrvdila, ale ani nevyvrátila. "Klub se plně soustředí na dění na fotbalovém trávníku, na ligu a událost našeho fotbalového roku - blížící se domácí zápas základní skupiny Ligy mistrů s FC Barcelona. Nepřísluší nám jakkoliv komentovat slova prezidenta ČR,"  sdělil prostřednictvím sociálních sítí mluvčí Slavie Michal Býček.

O něco později ve čtvrtek večer se pak ke slovům hlavy státu vyjádřil i samotný klubový šéf Jaroslav Tvrdík. „Prezident ČR pan Miloš Zeman označil Slavii za nejúspěšnější čínskou investici v České republice a dodal, že obdivuje vzestup klubu a jeho úspěchy. Děkuji za jeho ocenění a podporu. Věřím, že se na tomto hodnocení ani v budoucnu nic nezmění," nenechal na sobě znát nějaké znepokojení.

Připomeňme, že od listopadu loňského roku je Slavia ve vlastnictví čínské společnosti Sinobo Group, jež se stala většinovým vlastníkem poté, co se před tím jiná čínská společnost CEFC dostala do potíží. Tu dostal z problémů převzetím vlastnického podílu Citic, jež je tak nyní vedle Sinobo Group pouze menšinovým vlastníkem.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejdřív šok, pak skvělý obrat! Češi postoupili po výhře nad Kosovem na EURO

14.11.2019 23:21 Aktualizováno Jakkoli to zpočátku vypadalo, že by snad nemuselo ve čtvrtečním zápase s Kosovem dojít ke kýženému…

Dělal si ze spoluhráče legraci. Bernardo Silva však od asociace dostal…

14.11.2019 17:27 Pokud si na sociálních sítích uděláte legraci z kamaráda tmavé pleti tím, že ho přirovnáte k…

Vrátí se zpět do Bavorska? Bayern Mnichov by chtěl zprátky Guardiolu

13.11.2019 19:39 Současný kouč úřadujících mistrů anglické Premier League Josep Guadiola má sice s vedením klubu…

Sudí Proske v Plzni skutečně chyboval, usoudila komise. Jak je to s tresty?

12.11.2019 21:53 Úterní zasedání Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR) se usneslo nad tím, co všichni…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama