Curych - Česká florbalová reprezentace nestačila ve čtvrtfinále na výběr Finska a na Mistrovství světa ve Švýcarsku končí. Jediný gól českého týmu vstřelil v přesilové hře Milan Tomašík.
Výběr Tomáše Trnavského neobhájí bronzový úspěch z posledního MS a zahraje si dnes od 16:30 s Norskem o 5 místo.
První třetina zápasu přinesla z obou stran velmi opatrný florbal. Ani jeden z týmů, vědom si důležitosti a síly soupeře, nechtěl udělat chybu, a tak se skóre měnilo poprvé až v čase 14:03, kdy vyloučení Tomáše Sladkého potrestal v přesilovce finský ostrostřelec Tero Tiitu.
Druhá třetina začala zvýšenou aktivitou českého týmu ale tak důležitý gól nepřinesla. Naopak v čase 25:26 Tatu Väänänen nekompromisní střelou nedal českému brankáři Kafkovy šanci a zvýšil tak na 2:0 pro severskou florbalovou velmoc.
Mistři světa drželi otěže zápasu ve svých rukou a v čase 27:59 přidal svůj druhý gól v zápase Tero Tiito a upravil výsledek už na 3:0.
České naděje vzkřísil v čase 38:20 v přesilové hře Tomašík, který se po Suchánkově přihrávce krásnou střelou téměř od půlky hřiště snížil z pohledu českého týmu na 1:3
Třetí třetina přinesla stejný scénář jako třetina druhá. Český tým se snažil dostávat dopředu a vyvíjet tlak na finskou obranu, ta však byla ve většině případů stoprocentní a nedovolovala tak českému týmu snížit na rozdíl jediné branky.
Definitivně utnul české naděje Lauri Kapanen, který v čase 52:10 zvýšil už na 4:1.
Následné power play českého týmu už žádný gól nepřineslo.
Český tým tak na Mistrovství světa končí mezi nejlepší osmičkou a o medaili nezahraje. Naopak Mistry světa z Finska čekají v semifinále v pátek domácí Švýcaři.
Související
České florbalistky vybojovaly první cenný kov z MS od roku 2011. Ze Singapuru si odvážejí bronz
První medaile z MS po sedmi letech. Čeští florbalisté získali v Helsinkách bronz
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
před 1 hodinou
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
před 1 hodinou
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
před 2 hodinami
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
před 3 hodinami
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
před 4 hodinami
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
před 5 hodinami
První výhled počasí na příští víkend. Tropy budou úřadovat
včera
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
včera
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
včera
Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí
včera
Hasiči budou mít nového šéfa. Vlček skončil po pěti letech v nejvyšší funkci
včera
Může to být nejhorší epidemie eboly v historii, varují experti z Afriky
včera
Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený
včera
Policejní manévry na Klatovsku. Muž měl použít zbraň proti příbuzným
včera
Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci
včera
Foldyna stále nesmí domů. Soud prodloužil předběžné opatření
včera
Nebezpečné počasí. Meteorologové varovali před požáry na dalších místech
včera
Babišova vláda chce změnit jednací řád. Premiér prý nedostane více pravomocí
včera
Sparta se na úvod boje o Ligu mistrů utká s Lyonem, pohárové soupeře znají i další české týmy
včera
Trump znovu pohrozil Íránu. Američané zasáhli a znehybnili tanker
Napětí na Blízkém východě nepolevuje. Údery v posledních hodinách provedli Saúdové, Hútíové i američtí vojáci, kteří znehybnili tanker pokoušející se o prolomení námořní blokády Íránu. Informovala o tom BBC. Americký prezident Donald Trump zároveň znovu varoval Teherán.
Zdroj: Lucie Podzimková