Ženeva – Když Švýcaři potvrdili, že do Davisova poháru půjdou bez své největší hvězdy Federera zavládla v českém táboře radost. Ta ovšem vydržela pouze chvíli, protože kvůli zdravotním obtížím musel být ze soupisky vyškrtnut dříč Radek Štěpánek.
Nebezpečné duo, jež tvořil s Tomášem Berdychem, a které většinou nemělo ve čtyřhře problém ani s těmi nejlepšími a nejslavnějšími tenisty je tak minulostí a zaskočit za něj se pokusí Lukáš Rosol, jenž v současné době okupuje až 73. místo v žebříčku ATP.
Proti němu se v první páteční dvouhře postaví Stanislav Wawrinka, přičemž úvodní kolo uzavře ještě tentýž den Tomáš Berdych, který vyzve domácího Henri Laaksonena. Zatímco Rosol, byť si tlak nepřipouští, může jen překvapit, od Tomáše se očekává jasná výhra. Vždyť Laaksonen je v žebříčku na 289. místě!
Program bude v sobotu pokračovat čtyřhrou, v níž Wawrinka s Chiudinellim změří síly s Ivo Minářem a Jiřím Veselým. Pokud by tou dobou ještě nebylo rozhodnuto, v neděli se budou dohrávat zbylé dvouhry, ve kterých si Rosol s Berdychem prohodí soupeře.
20. listopadu 2025 20:43
Pála se rozloučil záchranou. Tenistky se udržely v elitní skupině Billie Jean King Cupu
Související
French Open, 2. den: Rosol potrápil Wawrinku, ten i tak postoupil. Plíšková nepotvrdila roli favoritky, duel Štěpánka s Murraym kvůli tmě přerušen
Davis Cup: Berdych musel svůj duel skrečovat, postup pak zařídil Rosol
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Předpověď počasí na závěr roku 2025. Meteorologové upozorňují na pocitovou teplotu
včera
V Česku se potvrdilo další ohnisko ptačí chřipky
včera
Zelenskyj i Putin chtějí ukončit válku na Ukrajině, prohlásil Trump
Aktualizováno včera
Nebezpečné počasí hrozí už dnes večer. Výstraha se týká celé ČR
včera
Trump měl na telefonu Putina. Hovor byl dobrý a produktivní, tvrdí šéf Bílého domu
včera
Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo
včera
Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř
včera
Příměří u jaderné elektrárny v Záporoží. Začaly kritické opravy vedení
včera
Muž s nožem v Budějovicích vyhrožoval kolemjdoucím. Policista ho zpacifikoval
včera
Francie oplakává Bardotovou. O dojmy se podělil i prezident Macron
včera
Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany
včera
Hazard, jaký se nevidí. Žena v Krkonoších bruslila na tenkém ledu i s kočárkem
včera
Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová
včera
Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec
včera
Zimní počasí na přelomu roku. Napadnout mohou desítky centimetrů sněhu
včera
Trump přivítá Zelenského. Zbývá deset procent a plán bude hotový, tvrdí Kyjev
včera
Anonym vyhrožoval střelbou v teplickém obchodním domě. Policie po něm pátrá
včera
Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy
27. prosince 2025 21:20
"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině
27. prosince 2025 20:05
Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry
Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.
Zdroj: Libor Novák