Potřetí v sezóně v ženských štafetách triumfovaly Norky. Češky doplatily na trestná kola

Již třetí triumf v právě probíhající biatlonové sezóně 2019/2020 si v ženské štafetě připsalo norské kvarteto, jež bylo následované druhými Švédkami a třetími Francouzkami. Protože ve druhém úseku musela na jedno trestné kolo Lucie Charvátová a Markéta Davidová pak ještě přidala další dvě trestná kola navíc, nedokázala tak tím pádem česká čtvečice Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková navázat na umístění Češek v loňském štafetovém závodě v německém Oberhofu, kde tehdy skončily třetí. Tentokrát Češky dojely až na desáté pozici.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Do prvního úseku za české kvarteto tedy vyrazila Jessica Jislová, ta sice předvedla střelbu bez jediné chyby, avšak její běh nebyl zrovna z nejrychlejších. "Přes Vánoce jsem byla trošku nemocná a je to teď strašně znát. Na té střelbě to bylo stoprocentní, ani jsem nevěděla, proč to vlastně padá. Za to jsem dneska moc ráda, protože jsem si nemohla dovolit žádné zdržení navíc," neskrývala svou radost z čisté střelby jak vleže, tak vestoje Jislová.

Ze střelby naopak nemohla v žádném případě radovat druhá česká závodnice, která přebírala pomyslný šafetový kolík po Jislové, Lucie Charvátová. Během svého kola musela jednou na trestné kolo. A to i přesto, že na střelnici nebyly nijak zvlášť špatné podmínky, přestože je Oberhof známý svým nevyzpytatelným počasím. "Na Oberhof jsou to dobré podmínky, není třeba tady zmatkovat a dělat nějaký hlouposti při střelbě," říkala po svém úseku v rozhovoru Charvátová, která ale zkrátka po své stojce musela na stopadesátimetrové trestné kolo.

Střelecky se nedařilo ani české biatlonové jedničce mezi ženami Markétě Davidová. Ta předváděla velive slušný běh na trati, ale vleže musela jednou dobíjet a po stojce pak musela rovnou na dvě trestná kola. "S mojí běžeckou formou po Vánocích si tyhle chyby nemohu dovolit, protože to nejsem schopná doběhnout," sypala si popel na hlavu Davidová.

A tak nezbývalonic jiného než doufat, že finišmance Evě Kristejn Puskarčíkové se na střelnici zadaří a že to ze strany českého kvarteta tak v Oberhofu nebude úplný propadák. Harrachovská rodačka skutečně zastřílela nobou svých položkách bezchybně a i proto tak tedy mohou být česká děvčata ráda alespoň za to, že nakonec uzavřela elitní desítku.

Během závodu mohli biatlonoví fanoušci vidět v čele závodě švýcarskou štafetu tvořenou mimo jiné i hned z trojice sester Gasparinových. Švýcarsko ale přišlo nakonec o stupně vítězů a to poté, co Aita Gasparinová musela po stojce na trestné kolo. Do posledního úseku pak v čele závodu byly k vidění finišmanky štafet Francie (Braisazová), Norska (Eckhoffová) a Švédska (Öbergová) a právě mezi nimi se tak o konečném medailovém pořadí rozhodlo až na poslední střelbě.

Nakonec vše nejlépe zvládla Eckhoffová a díky tomu tak v Oberhofu navázala norská štafeta na další norský úspěch v Oberhofu, o který se ve čtvrtek ve sprintu postarala Röiselandová a v Německu nedaleko českých hranic tak v rámci této zastávky Světového poháru 2019/2020 mohla propuknout další nortská radost. Druhé byly Švédky a třetí Francouzky, pro obě tyto země se tak jedná o jejich sezónní maximum.

Světový pohár biatlonistek - štafeta žen na 4x6 km v Oberhofu (11.1.2020):

1. Norsko (Solemdalová, Tandrevoldová, Röiselandová, Eckhoffová) 1:14:11,6 (0+11)
2. Švédsko (E. Öbergová, Perssonová, Brorssonová, Öbergová) +21,1 (0+10)
3. Francie (Simonová, Bescondová, Aymonierová, Braisazová) +33,1 (0+12)
4. Německo (Hinzová, Hettichová, Hammerschmidtová, Herrmannová) +1:10,4 (1+11)
5. Švýcarsko (E. Gasparinová, S. Gasparinová, A. Gasparinová, Häckiová) +1:24,5 (1+9)
6. Ukrajina (Merkušinová, Džimoavá, Semerenková, Pidhrušná) +1:35,9 (1+7)
7. Rusko (Rezcovová, Poršněvová, Mironovová, Kuklinová) +2:20,7 (0+14)
8. Bělorusko (Alimbekavová, Krjuková, I. Kručinkinová, J. Kručinkinová) +2:37,4 (1+10)

---

10. Česko (Jislová, Charvátová, Davidová, Kristejn Puskarčíková) +3:38,6 (3+10)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama