Jeden z nejvlivnějších muslimů apeluje: Musíme změnit přístup k ženám v naší kultuře

Jeho živobytím je fotbal, mezi 100 nejvlivnějších lidí časopisu TIME však Mohameda Salaha dostaly především progresivní názory na jeho víru a kulturu. V rozhovoru, který doprovází jeho profil v americkém časopise, egyptský fotbalista uvedl, že je potřeba změnit přístup muslimů k ženám.

Fotbalista Mohamed Salah měl včera důvod ke slavení. Jeho Liverpool prošel do semifinále letošního ročníku Ligy mistrů a časopis TIME jej zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Salah si toho nesmírně váží. „Být prvním Egypťanem v této situaci… je něco jiného,“ uvedl pro TIME.

V rozhovoru, který doplňuje jeho profil v žebříčku, se Salah vyjádřil na téma rovnosti pohlaví. „Myslím, že musíme změnit přístup k ženám v naší kultuře,“ nechal se slyšet. „Podporuji ženy víc, než jsem měl ve zvyku, protože cítím, že si zaslouží víc, než kolik jim v současnosti dávám,“ dodal egyptský reprezentant.

I díky svým progresivním názorům je jedním z šesti lidí na titulní straně časopisu Time, který mezi 100 nejvlivnějších zařadil i českou eurokomisařku Věru Jourovou. Salah není jediným sportovcem v žebříčku, místo v něm mají i golfista Tiger Woods, basketbalista Lebron James nebo kontroverzní atletka Caster Semenyaová.

„Mo Salah je lepší lidská bytost, než fotbalista. A to je jedním z nejlepších fotbalistů na světě,“ hodnotí pro TIME komik John Oliver, který je fanouškem Liverpoolu. Podle něj by jen těžko lidé hledali profesionálního sportovce s takovým úspěchem a statusem.

„Mo je ikona pro Egypťany, lidi z Liverpoolu a muslimy po celém světě, a přesto je to citlivý, starostlivý, vtipný muž, který to všechno nebere moc vážně,“ popisuje jej Oliver.

Šestadvacetiletý Egypťan, který je praktikujícím muslimem, na sebe nejvýrazněji upozornil v minulé sezóně, když s Liverpoolem dokráčel až do finále Ligy mistrů. V anglické Premier League, která je mnohými experty označována za nejlepší ligovou soutěž světa, vstřelil neuvěřitelných 32 branek v 36 zápasech. Dalších 12 gólů přidal v dalších soutěžích.

Související

Více souvisejících

Mohamed Salah (fotbalista) Časopis Time Muslimové

Aktuálně se děje

včera

včera

Aktualizováno včera

Pohřeb Alexeje Navalného se koná pod dohledem policie. Ta je připravena zatýkat

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rakety Jars (dle NATO SS-29)

Rusko otestovalo mezikontinentální raketu Jars

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zkoušku své mezikontinentální rakety Jars, která odstartovala z kosmodromu Pleseck u Archangelsku na severu evropské části Ruska a úspěšně zasáhla cíl ve vojenském prostoru Kura na Kamčatce na ruském Dálném východě.

včera

včera

včera

včera

včera

Izraelská armáda: Yahalom Unit

Masakr se stovkou mrtvých a stovkami zraněných. Střelba do davu u humanitárního konvoje světu vyrazila dech

Pásmem Gazy otřásá incident, při němž přišlo o život více než sto lidí. Ti měli být zastřeleni vojáky izraelské armády při rozdávání humanitární pomoci. Útok odsoudila řada států světa a mezinárodní společenství žádá vyšetřování střelby. Izrael ale tvrdí, že většina obětí zemřela při tlačenici, kdy se lidé snažili dostat k humanitárnímu konvoji.

včera

včera

včera

včera

Putin tvrdí, že se nechystá rozmístit jaderné zbraně ve vesmíru

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl tvrzení o plánech Ruska na rozmístění jaderných zbraní ve vesmíru. Tuto informaci uvedl na nedávném jednání své bezpečnostní rady, kde současně diskutoval s nejbližšími spolupracovníky o neutralizaci hrozeb ve vesmíru.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy