Při útoku na hotel v Mogadišu zemřelo devět lidí

Počet mrtvých nedělního útoku na hotel v somálském hlavním městě Mogadišu se zvýšil na devět. K útoku se přihlásilo islamistické hnutí Šabáb, napsala dnes agentura AFP. Hotel, který se nachází podél cesty na letiště, často navštěvují důstojníci a příslušníci ozbrojených sil.

Mogadišo
doporučujeme

"Mezi mrtvými je pět civilistů, tři útočníci, kteří byli zastřeleni, a jeden sebevražedný útočník. Počet mrtvých se ale může dále zvýšit," uvedl mluvčí somálské policie.

Útok na hotel Afrik začal v neděli odpoledne, kdy se sebevražedný útočník odpálil v blízkosti kontrolního stanoviště u vchodu do hotelu. Do budovy pak vnikli útočníci. Policie uvedla, že se jí podařilo evakuovat většinu hostů a personálu.

Hnutí Šabáb loni v srpnu podniklo i další útok na hotel v Mogadišu, při kterém zemřelo nejméně 17 osob. Hnutí bylo z hlavního města vytlačeno v roce 2011, stále však má pod kontrolou rozsáhlé oblasti venkova. Na podporu vlády v zemi působí vojenská mise Africké unie. Do poloviny ledna v ní působilo i 700 amerických vojáků, jejich odvelení nařídila administrativa Donalda Trumpa.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívky unesené z internátní školy v Nigérii jsou na svobodě

02.03.2021 09:12 Ze zajetí bylo propuštěno všech 279 dívek, které minulý týden ozbrojenci unesli z internátní školy…

Na západě Konga zemřelo 15 lidí na neznámou nemoc

01.03.2021 19:33 Patnáct lidí od 60 do 80 let zemřelo v únoru na západě Konga na neznámou nemoc, napsala agentura…

Očkování v Africe se rozjíždí. Očkovací kampaň COVAX dodala statisíce…

01.03.2021 16:33 Ghana se stala prvním státem v Africe, jež obdržel 600 000 dávek vakcíny od společnosti AstraZeneca…

V Kongu zemřel při útoku na konvoj OSN italský velvyslanec

22.02.2021 16:11 Aktualizováno Na východě Konga zemřeli po útoku na konvoj OSN italský velvyslanec v Kongu, italský vojenský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama