San José – Problémy především v letecké dopravě způsobila erupce sopky Turrialba v Kostarice. Vulkán leží asi 60 kilometrů od hlavního města San José.
Vulkán se k životu probudil v pondělí ráno, k první erupci došlo za svítání, ke druhé asi v 11:30 tamního času. Podle agentury AFP sopka chrlila popel až do výšky jednoho kilometru.
Kvůli tomu muselo být dočasně uzavřeno letiště. Podle řadu pro civilní letectví by sopečná popel mohl způsobit letadlům problémy. Podle médií bylo odkloněno asi 30 letů. Některé z nich přistály v severní provincii Guanacaste v kantonu Liberia, další přistály v nedalekém Salvadoru.
Zdravotníci také kvůli popílku ve vzduchu radí nevycházet, nebo se venku pohybovat s ochrannými maskami. Částice ve vzduchu totiž mohou dráždit oči, kůži, hrdlo a plíce. Navíc je doporušeno nevětrat.
Související
Pomohla vůbec někomu Trumpova cla? První země se z nich opatrně raduje
Kostarika přijme své občany deportované z USA. Chce jim usnadnit návrat, jak to jen jde
kostarika , mrak popílku Sopka
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Trump tlačí na Zelenského. Mírové dohodě stojí v cestě Kyjev, naznačil
před 1 hodinou
Americký zájem o Grónsko a Venezuelu je pochopitelný. Evropa se musí vzpamatovat
před 2 hodinami
Mrazivé počasí neskončilo. Teploty budou do konce týdne klesat
včera
Cibule, parodie Klause i grimasy. Sněmovna se při jednání o důvěře mění v cirkus, pokračovat bude ve čtvrtek
včera
Washington a Kodaň se na budoucnosti Grónska neshodly, jednání netrvalo ani hodinu
včera
Delegace dorazily do Washingtonu. Jednání o Grónsku začíná
včera
Pavel i Babiš se těší důvěře nadpoloviční většiny Čechů, Okamuru nepodporuje ani polovina lidí
včera
Napětí na Blízkém východě roste: USA stahují lidi ze základny v Kataru, Arabové se snaží odvrátit válku
včera
Julie Tymošenková čelí obvinění z korupce. Měla se pokusit rozbít vládu Zelenského
včera
Neznám ho, ale bude problém. Trump se nevybíravě pustil do premiéra Grónska
včera
Armagedon, trafika Turkovi... Opozice před hlasováním o důvěře cupuje vládu
včera
Trump trvá na ovládnutí Grónska: Cokoliv jiného než kontrola USA je nepřijatelné
včera
Počasí přispěchá s další ledovkou. Nebezpečí pomine zítra
včera
Strach v Arktidě: Gróňané se děsí budoucnosti pod nadvládou Donalda Trumpa
včera
Dál protestujte, pomoc je na cestě, vzkázal Trump demonstrujícím Íráncům
včera
Bez proudu, vody a tepla v -19. Život v Kyjevě se stává nesnesitelným
včera
Sněmovna v obležení řečníků: Babišova vláda čeká na verdikt o důvěře, počká si na něj hodiny
včera
Islámská republika v krizi: Režim umírá pomalu, ale ke konci má ještě daleko
včera
Rozpad celého státu nebo zhroucení do občanské války. Expert popsal, co se může dál dít v Íránu
včera
2400 mrtvých v Íránu. Teherán dnes plánuje popravovat demonstranty, Trump hrozí tvrdou odplatou
Americký prezident Donald Trump přislíbil rázné kroky vůči Íránu v případě, že tamní režim přistoupí k popravám účastníků protivládních demonstrací. Během svého projevu ve státě Michigan vyjádřil přímou podporu íránským vlastencům a vyzval je k pokračování v odporu. Podle jeho slov by protestující měli obsadit klíčové instituce a pamatovat si tváře těch, kteří se dopouštějí násilí. Trump varoval, že všichni viníci za své činy v budoucnu zaplatí velmi vysokou cenu.
Zdroj: Libor Novák