Stále více Američanů se oproti dřívějším sondážím veřejného mínění začíná přiklánět k názoru, že nynější republikánský prezident Donald Trump získá ve volbách v roce 2020 i druhý mandát. Vyplývá to z aktuálního průzkumu, který pro televizi CNN vypracovala agentura SSRS.
Názory, zda Trump v dalších prezidentských volbách vyhraje, rozdělují americkou společnost prakticky na dvě poloviny. O Trumpově vítězství je přesvědčeno 46 procent respondentů, naopak podle 47 procent odpovědí Trump prohraje.
Ve srovnání s březnovými výsledky je současný stav pro Trumpa příznivý. V březnu bylo totiž 54 procent oslovených toho názoru, že v roce 2020 mandát v Bílém domě neobhájí, 37 procent pak mělo opačný postoj.
Mezi republikánskými voliči nebo těmi, kteří se často k republikánům kloní, má Trump jako kandidát pro volby podporu 74 procent účastníků ankety, 21 procent by pak raději upřednostnilo jiného republikánského uchazeče.
Z průzkumu mezi demokratickými voliči pak vychází jako jasný favorit někdejší viceprezident Joe Biden, kterého by volilo 33 procent oslovených. Nezávislý senátor Bernie Sanders, který se v primárkách v roce 2016 proti Hillary Clintonové ucházel o prezidentskou nominaci Demokratické strany, získal 13 procent. Žádný z dalších navržených kandidátů hranici deseti procent nepřekročil.
Průzkum agentura SSRS vypracovala od 4. do 7. října mezi náhodným vzorkem 1009 dospělých Američanů. Sondáž, u níž SSRS udává statistickou chybu plus minus 3,8 procentního bodu, vznikla v rámci telefonního dotazování.
Související
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
Trump se chce opět setkat se severokorejským diktátorem Kimem
Aktuálně se děje
před 57 minutami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
včera
Letadlová loď USS Abraham Lincoln se po devíti měsících u Íránu vrací na základnu
včera
Dluh USA je astronomický. Zdvojnásobil se za pouhých 10 let
včera
Hanba, křičeli lidé na Okamuru u Českého rozhlasu. Pískalo se i na Pavla a Schillerovou
včera
Noční můra pro NATO: Jak by odchod Francie změnil alianci?
včera
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Panamský průplav kvůli extrémnímu suchu omezuje počet lodí, které mohou proplout
včera
Kyjev se stal terčem jednoho z nejmasivnějších úderů od začátku války
včera
Severní Korea zásadním způsobem rozšiřuje vojenskou podporu Rusku ve válce proti Ukrajině
včera
Rodí se nejsilnější El Niño v moderní historii. Svět čekají teploty, jaké ještě nezažil
včera
Počasí se na víkend uklidní, vyplývá z předpovědi
20. srpna 2026 21:57
Kontroly kvůli kratomu a dalším látkám. Ve většině případů došlo k porušení zákona
Meziresortní pracovní skupina pro psychoaktivní látky představila výsledky rozsáhlé kontrolní akce KORUND. Informovalo o nich ministerstvo vnitra. Pod jeho vedením se do ní poprvé společně zapojila všechna klíčová ministerstva – zdravotnictví, financí, průmyslu a obchodu a zemědělství.
Zdroj: Jan Hrabě