Covid-19 trhá další rekord. V Brazílii zemřel za den nejvyšší počet nakažených na světě

V Brazílii v úterý zemřelo 1179 lidí s nemocí covid-19, což je doposud nejvyšší denní bilance obětí. V noci na dnešek to oznámilo brazilské ministerstvo zdravotnictví. Brazílie s asi 210 miliony obyvatel je nejhůře zasaženou zemí Jižní Ameriky, na komplikace související s nákazou koronavirem zde dosud zemřelo 17.971 lidí.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V úterý poprvé denní počet obětí v Brazílii překročil tisícovku. Oproti údajům za pondělí, kdy zemřelo 674 lidí s covidem-19, je to skokový nárůst takřka o dvojnásobek.

Brazílie je podle propočtu americké Univerzity Johnse Hopkinse po USA a Rusku třetí nejpostiženější zemí co do počtu nakažených, covid-19 zde byl potvrzen u zhruba 271.600 lidí. Za uplynulý den přibylo 17.400 nakažených, což je podle Reuters rovněž rekordním nárůstem během 24 hodin.

Brazilský prezident Jair Bolsonaro, který se kvůli přístupu k řešení současné krize stal terčem kritiky, zároveň ale stále má mnoho stoupenců, oznámil, že prozatímní ministr zdravotnictví Eduardo Pazuello dnes rozšíří doporučení k užívání léku hydroxychlorochin. Toto antimalarikum podle některých názorů pomáhá při léčbě covidu-19.

Bolsonaro poznamenal, že jeho 93letá matka má po ruce krabičku chlorochinu pro případ, že by lék potřebovala, a že tuto látku bere preventivně americký prezident Donald Trump.

Trump kvůli preventivnímu užívání hydroxychlorochinu čelí kritice, neboť při podávání léku hrozí vedlejší účinky, terapii ale v úterý obhajoval. Prohlásil, že tento lék poskytuje další úroveň bezpečnosti, důkazy k tomu ale nepředložil, napsal Reuters. "Lidé si na to budou muset udělat vlastní názor," dodal. Trump, pro kterého je Bolsonaro ideologickým spojencem, rovněž prohlásil, že kvůli koronaviru zvažuje zákaz vstupu do USA pro cestující z Brazílie.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump dlouhodobě útočí na Čínu. Přitom tam má bankovní účet a platí daně,…

21.10.2020 19:42 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump si udržuje otevřený bankovní účet v Číně, kde se v minulých letech…

Trump zneužívá vládu k pošpinění Bidena. Politického rivala chce dát…

21.10.2020 16:09 Prezident USA Donald Trump v úterý při televizním rozhovoru vyzval ministerstvo spravedlnosti, aby…

Biden si udržuje značný finanční náskok nad Trumpem

21.10.2020 14:27 Demokratický uchazeč o Bílý dům Joe Biden vstupuje do závěrečné fáze volební kampaně se značným…

Studie: Kvůli znečištěnému ovzduší loni zemřelo téměř 500 tisíc novorozenců

21.10.2020 14:07 Znečištění ovzduší v roce 2019 zavinilo smrt 476.000 novorozenců, zejména v Indii a subsaharské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama