Do USA nemohou cizinci, kteří byli za uplynulé dva týdny v Brazílii

Do Spojených států nemohou přicestovat cizinci, kteří byli v uplynulých dvou týdnech v Brazílii. O nedělním oznámení Bílého domu dnes informovala agentura Reuters. Brazílie v pátek překonala v počtu nakažených koronavirem Rusko, a je tak nyní na druhém místě za Spojenými státy.

Ilustrační foto
doporučujeme

V Brazílii za neděli přibylo 15.813 nakažených koronavirem, kterých tamní ministerstvo zdravotnictví úhrnem eviduje 363.211. Celkem zde nemoci covid-19 nemoci podlehlo 22.666 nakažených, za neděli to bylo 653 lidí. V USA se dosud potvrdilo na 1,62 milionu případů nákazy. Počet obětí tam přesáhl 97.000 lidí.

Mluvčí Bílého domu Kayleigh McEnanyová uvedla, že opatření má zamezit tomu, aby cizinci do Spojených států zavlekli více nákazy. Nařízení se podle ní netýká obchodního toku mezi oběma zeměmi.

Americký prezident Donald Trump minulé úterý uvedl, že zvažuje zákaz vstupu do USA pro cestující z Brazílie. V lednu Trump zakázal vstup do Spojených států většině cestujících z Číny, odkud se koronavirus začal šířit. Na počátku března stejné opatření zavedl pro cestující z Evropy.

Nynější nařízení se netýká mimo jiné blízkých příbuzných amerických občanů, členů letadlových posádek a držitelů takzvané zelené karty, která opravňuje k trvalému pobytu v USA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump tvrdí, že přiměl Londýn ukončit spolupráci s Huawei. Britský ministr…

15.07.2020 11:56 Americký prezident Donald Trump prohlásil, že to byl on, kdo přivedl britského premiéra Borise…

Ivanka Trumpová porušila vládní pravidla? Fotka s fazolemi pobouřila část…

15.07.2020 10:05 Dcera a poradkyně amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivanka možná porušila vládní etická pravidla…

Studie: Na konci století bude na Zemi méně lidí, než očekává OSN

15.07.2020 08:58 Ve druhé polovině století ubude na světě obyvatel a v roce 2100 by na planetě mělo žít kolem 8,8…

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status, Čína pohrozila sankcemi

15.07.2020 08:34 Aktualizováno USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií…

Související:

Právě se děje

Další zprávy