New York hlásí nejméně mrtvých za den od 26. března

Americký stát New York dnes ohlásil nejmenší denní počet zemřelých v souvislosti s koronavirem od 26. března. Ve státě, který je jednou z nejhůře zasažených oblastí na světě, zemřelo na komplikace spojené s covidem-19 za posledních 24 hodin 161 lidí.

Ilustrační foto
doporučujeme

V New Yorku také setrvale klesá počet hospitalizovaných, guvernér Andrew Cuomo se proto chystá v některých nejméně postižených regionech postupně obnovovat ekonomický život.

Vedení státu stanovilo sedm kritérií, které musí splnit každý okres, pokud chce začít rušit restriktivní opatření. Některé regiony jsou přitom v podstatě připraveny již nyní, uvolňování v nich proto započne od pátku.

Cuomo chce ekonomiku otevírat postupně ve čtyřech fázích, které začnou v různých oblastech podle místní epidemiologické situace, kapacity nemocnic či testovacích možností. Guvernér však varoval, že v případě rychlého růstu počtu nově nakažených bude nutné restrikce znovu zavést. Jako odstrašující příklad pak uvedl některá místa ve Spojených státech, kde podle něj omezení uvolnili moc rychle a nyní čelí novému rozmachu nákazy.

Dvacetimilionový stát New York je nejhůře zasaženým v USA, nález SARS-CoV-2 se zde od začátku pandemie podle Univerzity Johnse Hopkinse potvrdil u více než 335.000 lidí, z nichž přes 26.600 v důsledku nákazy zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

USA mají historicky nejhorší reputaci. Příčinou je Trump a koronavirus,…

20.09.2020 09:40 Dle průzkumů se pověst Spojených států s nástupem Donalda Trumpa do funkce za poslední čtyři roky…

Vrah si odpykává doživotí. Po zabití spoluvězně pro sebe žádá trest smrti

20.09.2020 08:30 Vězeň, jenž si v americkém státě Indiana odpykává za vraždy dva doživotní tresty, požádal o trest…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama