Čína bude testovat některé pracovníky odjíždějící z Wu-chanu

Čína bude povinně na koronavirus testovat pracovníky v některých pro stát důležitých službách, kteří budou chtít odjet z nákazou nejvíce zasaženého čínského města Wu-chanu. Úřady tam nyní zrušily nařízení, které hlavní a nejlidnatější město provincie Chu-pej kvůli masivnímu rozšíření nemoci covid-19 uzavřelo na 70 dní.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Testovaný muž na Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) ve Wu-Chanu (Čína 14. dubna 2020).
doporučujeme

Testy pro ošetřovatele, pracovníky ve školství a zaměstnance bezpečnostních složek zaplatí místní vláda, informuje Reuters. Lidi zaměstnané v jiných sektorech úřady vyzývají, aby se předtím, než vyjedou z města, nechali otestovat dobrovolně. Wu-chan k dnešku čítal zhruba 60 procent potvrzených případů nákazy v Číně a 84 procent úmrtí na covid-19.

Pevninská Čína v pátek zaznamenala 27 nových případů nákazy koronavirem, což je o jeden více než ve čtvrtek. Sedmnáct nakažených si infekci přivezlo ze zahraničí. Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Číně dosáhl 82.719. Číslo je o 300 vyšší než předchozí den, což zdravotní komise vysvětlila přehodnocením statistik.

Nikdo další v Číně za poslední den na nákazu koronavirem nezemřel. V pátek nicméně čínské úřady po revizi údajů zvýšily bilanci obětí koronaviru v zemi na 4632, což představovalo nárůst o více než třetinu.

Podezření, že v Číně a nejhůře zasaženém městě Wu-chan je ve skutečnosti více případů, než uvádějí statistiky, se v uplynulých měsících ozývala z více stran.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu si lidé připomínají masakr na Tchien-an-men, navzdory zákazu

04.06.2020 16:44 Aktualizováno Tisíce hongkongských aktivistů se dnes vzepřely policejnímu zákazu a přišly do centrálního parku…

Peking utahuje šrouby. Parlament v Hongkongu schválil zákon o hanobení…

04.06.2020 12:20 Hongkongský parlament dnes schválil zákon, který urážky čínské státní hymny kvalifikuje jako…

Kimova sestra hrozí Jižní Koreji kvůli posílání letáků přes hranici

04.06.2020 11:28 Severní Korea dnes pohrozila, že vypoví vojenskou dohodu s Jižní Koreou z roku 2018 a uzavře…

Olympiáda v roce 2021 bude jiná. Může se výrazně zjednodušit

04.06.2020 10:51 Tokijská guvernérka Juriko Koikeová uvedla, že olympijské hry odložené na příští rok budou muset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy