Napětí na čínsko-indické hranici trvá. Módí navštívil místo, kde se střetli vojáci

Indický premiér Naréndra Módí dnes odletěl do oblasti himálajského Ladákhu, která je ohniskem napětí se sousední Čínou a minulý měsíc tu při střetu zemřelo 20 indických vojáků. Při návštěvě Módí prohlásil, že indická armáda je připravená svou zemi bránit. Peking vzápětí vyzval Indii ke zdrženlivosti, napsala agentura Reuters.

Módí, Naréndra (indický premiér)
doporučujeme

Módí, který tuto oblast navštívil poprvé od střetu mezi indickými a čínskými vojáky, dodal, že Indie se cítí zavázána k míru, což by ale nemělo být vnímáno jako známka slabosti.

"Současná Indie je čím dál tím silnější, ať už jde o námořní, leteckou či vesmírnou sílu, anebo o sílu naší armády. Modernizace zbraní a vylepšení infrastruktury mnohonásobně zvýšily naše obranné schopnosti," řekl v projevu k vojákům ve městě Leh, metropoli Ladákhu.

Z incidentu, který se stal 15. června, se obě jadernými zbraněmi disponující země viní navzájem. Ke střetu došlo v místě, kde není přesně vymezená hranice, a tak není jasné, čí vojáci narušili území souseda.

Čínské ministerstvo zahraničí dnes podle Reuters oznámilo, že obě země vedou rozhovory ve snaze zmírnit napětí, a to jak diplomatickými, tak vojenskými kanály. "Za těchto okolností by ani jedna strana neměla podnikat kroky, které by mohly zkomplikovat situaci na hranici," řekl mluvčí ministerstva.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny ohlásily skokový nárůst nakažených koronavirem, lidé uvázli na…

04.08.2020 16:45 Na desítky milionů Filipínců v Manile a čtyřech okolních provinciích se kvůli nárůstu…

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 16:05 Aktualizováno Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Čínští novináři mají potíže s vízy v USA, Peking pohrozil odvetou

04.08.2020 14:52 Čína dnes pohrozila odvetou, pokud americká vláda bude pokračovat podle Pekingu v nepřátelském…

Indie zavedla v Kašmíru zákaz vycházení. Obává se protestů, v ulicích jsou…

04.08.2020 13:55 V indické části Kašmíru ode dneška platí dvoudenní zákaz vycházení, kterým chtějí úřady předejít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama