Nebezpečné ohnisko nákazy: Covid-19 je na italské lodi zakotvené u Japonska

Indonésie dnes ohlásila 19 nových úmrtí na covid-19. Na Filipínách na nemoc zemřelo za minulých 24 hodin devět lidí a v Malajsii jeden člověk. Japonsko, kde nemoc dosud usmrtila přes 280 lidí, ohlásilo ohnisko nákazy na italské výletní lodi zakotvené kvůli opravám v prefektuře Nagasaki.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Podle agentury Reuters se virus prokázal u 34 členů posádky plavidla Costa Atlantica. V Japonsku to vyvolává obavy o dopad na místní lidi. Připomíná se případ výletní lodi Diamond Princess, která kotvila v únoru kvůli karanténě nedaleko Tokia. Více než 700 lidí z její paluby se koronavirem nakazilo.

V případě plavidla Costa Atlantica je na palubě jenom posádka čítající 623 lidí. Loď byla koncem února dopravena do doků v Nagasaki, protože kvůli epidemii koronaviru padl původní plán na její opravu v Číně.

Úřady prefektury Nagasaki požádaly centrální vládu o pomoc s řešením tohoto případu. "Na palubě je mnoho infikovaných. Náš zdravotnický systém nám neumožňuje situaci zvládnout a oddělit" lidi s pozitivním testem od ostatních, sdělil provinční guvernér Hodo Nakamura.

Mluvčí vlády Jošihide Suga sdělil, že ministerstvo zdravotnictví spolupracuje s italskou vládou a vyslalo na loď odborníky. Přesto panují obavy z přenosu koronaviru z lodi na místní občany, protože podle některých zpráv část posádky nedodržela instrukce zdržovat se výhradně ve vymezeném prostoru, kde se loď opravuje.

Zákaz opustit terminál byl vydán 14. března, avšak někteří členové posádky z místa odešli. Mířili do nemocnice, jiní na letiště, aby odcestovali domů, protože jim skončil kontrakt. V Japonsku se dosud nákaza potvrdila u 11.512 lidí a 281 tam zemřelo.

Novou statistiku po 24 posledních hodinách ohlásily Malajsie, Filipíny a Indonésie.

V Malajsii je nových 50 potvrzených případů, takže celkem 5532. Nově zemřel jeden člověk, dosud v zemi na covid-19 zemřelo 93 lidí. Filipínské ministerstvo zdravotnictví ohlásilo devět nových úmrtí a 111 nakažených. Celkově má země 6710 případů nákazy a 449 mrtvých. Z onemocnění se uzdravilo téměř 700 lidí.

Lidnatá Indonésie ohlásila 283 nově nakažených a 19 úmrtí, takže celkově počet potvrzených případů stoupl na 7418 a úmrtí na 635. V Indonésii otestovali přes 47.000 lidí a více než 900 pacientů se tam uzdravilo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie opět hlásí rekordní přírůstek nakažených, vláda přesto zmírňuje…

31.05.2020 09:16 Indie třetí den po sobě zaznamenala rekordní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem SARS…

Covid-19 sužuje svět už půl roku: Šest milionu nakažených, téměř 370 tisíc…

31.05.2020 08:56 Nový typ koronaviru se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal z…

Čína má dva nové případy koronaviru, odhalena i asymptomatická infekce

31.05.2020 07:59 Pevninská Čína za poslední den zaznamenala pouze dva nové případy nákazy koronavirem. V obou se…

Japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení

30.05.2020 21:20 Nejsevernější japonský ostrov Hokkaidó zasáhlo zemětřesení, jehož síla podle předběžných údajů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy