Nový koronavirus pronikl do 26 zemí, mrtvých je víc než při SARS i MERS

Počet nakažených novým typem koronaviru podle posledních zpráv vzrostl na více než 43.000, naprostou většinu nemocných hlásí Čína. Koronavirus si dosud vyžádal 1018 obětí na životech, všechny až na jednu v Číně. Zatím jediný případ úmrtí mimo Čínu byl potvrzen na Filipínách.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nákazu novým koronavirem hlásí kromě Číny a čínských zvláštních správních oblastí dalších 25 zemí. Z Evropy to jsou Finsko, Francie, Itálie, Německo, Rusko, Španělsko, Švédsko, Británie a Belgie.

Aktuálním počtem úmrtí koronavirus již překonal i virové epidemie SARS a MERS.

Čína urychlí distribuci léků, které při klinických testech prokážou účinnost v boji s novým typem koronaviru. Podle agentury Reuters to napsala čínská média s odvoláním na schůzi vedenou premiérem Li Kche-čchiangem.

V čínském městě Wu-chan, odkud se nákaza novým koronavirem šíří, probíhají v současné době u skupiny infikovaných pacientů klinické testy amerického antivirového přípravku remdesivir. Lék vyvinul tým vědců kalifornské firmy Gilead Sciences v čele s Čechem Tomášem Cihlářem.

Preparát, který byl původně zamýšlen pro boj s ebolou, se ukázal být účinný proti koronavirům způsobujícím nemoci SARS a MERS. Na buněčné úrovni tento lék prokázal dobrou antivirovou účinnost i proti novému typu koronaviru, který je virům způsobujícím SARS a MERS blízce příbuzný. Podle listu The Wall Street Journal remdesivir v lednu patrně výrazně zlepšil stav 35letého pacienta s koronavirem ve státě Washington na severozápadě USA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Australští vědci se obávají o budoucnost ptakopyska, má být zařazen mezi…

24.11.2020 08:20 Australští vědci se obávají o budoucnost ptakopyska podivného, malého obojživelného savce, jenž…

Tálibán začal používat ke svým útokům bezpilotní prostředky, varuje…

23.11.2020 16:36 Povstalecká organizace Tálibán začala při svých útocích v Afghánistánu používat bezpilotní letouny.…

Americký kontradmirál Studeman navštívil Tchaj-wan, Čína hrozí odvetou

23.11.2020 14:48 Aktualizováno Tchaj-wan, který Čína považuje za svou vzbouřeneckou provincii, navštívil bez předchozího…

V Indonésii se nakazilo půl milionu lidí, Čína masivně testuje

23.11.2020 13:40 Indonésie dnes překročila půl milionu nakažených koronavirem od začátku epidemie. Počet mrtvých v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama