Tajná mise kvůli koronaviru: Do Číny vyrazí tým mezinárodních expertů

Do Číny, která bojuje s epidemií nového koronaviru, v pondělí či v úterý vyrazí šéf týmu mezinárodních odborníků, kteří zkoumají šíření viru. Prohlásil to dnes generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Šéf týmu odjede v předstihu a ostatní členové ho budou následovat, dodal Ghebreyesus. Na dotaz, zda součástí týmu budou zástupci z amerického Centra pro kontrolu nemocí (CDC), odpověděl, že WHO v to doufá, informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

Šéf Světové zdravotnické organizace na tiskové konferenci složení mezinárodního týmu nijak dále nekomentoval a rovněž neuvedl detaily o cestě. Řekl pouze, že WHO "vše zveřejní, jakmile to bude možné".

Podle WHO dnes počet úmrtí po nakažení novým koronavirem v pevninské Číně stoupl na 723. Nemoc si tak nejspíš vyžádá více obětí, než tomu bylo u epidemie onemocnění SARS v roce 2002 až 2003, kdy zemřelo celkem 774 lidí. Počet případů nákazy v pevninské Číně vzrostl na 34.598, dodala WHO.

Podle jednoho z největších expertů WHO na mimořádné události Mikea Ryana se za poslední čtyři dny počet případů nově nakažených v provincii Chu-pej, která je epicentrem nákazy, stabilizoval. Každý den přibylo přibližně stejné množství nakažených.

"To jsou dobré zprávy. Nejspíš jde o reakci na kontrolní opatření, která byla zavedena. Ale mějme na paměti, že zároveň existuje množství podezřelých případů, které je potřeba ještě otestovat, uvedl Ryan. "Není to pokles (počtu případů)," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump ocenil pokrok Indie, premiéra Módího označil za přítele

24.02.2020 11:09 Americký prezident Donald Trump dnes na úvod své návštěvy v Indii ocenil pokrok, kterého země…

Čína hlásí dalších 150 obětí koronaviru, nakažených je přes 77 tisíc

24.02.2020 07:52 Obětí nového koronaviru se v pevninské Číně stalo již 2592 lidí, po dnešním oznámení dalších 150…

Jižní Korea má 161 nových případů nákazy koronavirem, obětí je už sedm

24.02.2020 07:38 Jižní Korea ohlásila 161 nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nakažených v této zemi…

Nákaza Covid-19 je v devíti evropských zemích, na 11 italských měst…

23.02.2020 21:31 Aktualizováno V pevninské Číně se začal nový typ koronaviru šířit začátkem loňského prosince, do Evropy se nemoc…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama