Tchaj-wan si úspěšně poradil s covidem. Už 200 dní nemá žádný domácí přenos nákazy

Tchaj-wan již 200 dní nezaznamenal žádný přenos koronaviru na svém území. Tchajwanské středisko pro kontrolu nemocí dnes oznámilo, že poslední domácí případ infekce virem SARS-CoV-2 byl evidován 12. dubna.

Ilustrační foto
doporučujeme

Tchaj-wan je všeobecně oceňován za to, jak dokázal postup nákazy na svém území díky včasným a účinným preventivním opatřením potlačit. To se mu podařilo i přesto, že leží v těsné blízkosti Číny, kde se nový typ koronaviru objevil na přelomu roku vůbec poprvé, napsala agentura AP.

Tchajwanské středisko pro kontrolu nemocí při oznámení rekordního období bez přenosu nákazy v zemi poděkovalo veřejnosti za roli, kterou sehrála, a vyzvalo občany, aby nadále nosili roušky a často si myli ruce.

Ostrov se zhruba 24 miliony obyvatel od začátku pandemie odhalil 553 případů nákazy a pouhých sedm úmrtí lidí s nemocí covid-19. Zatímco domácí přenosy infekce se zemi podařilo zastavit, stále se na Tchaj-wanu objevují noví nakažení mezi lidmi, kteří přicestují z ciziny.

Boj s koronavirem zvládl Tchaj-wan podle expertů především díky rychlé reakci a včasným opatřením. Ostrov například již 31. prosince začal provádět kontroly u cestujících přijíždějící z čínského města Wu-chan, kde byly koncem loňského roku zaznamenány první případy nákazy.

Následně tchajwanská vláda 20. ledna oznámila zřízení velícího centra, které od té doby boj proti koronaviru koordinuje. Mezi opatřeními je například povinná čtrnáctidenní karanténa pro všechny cestující, kteří přijíždějí z ciziny, včetně Tchajwanců.

Podle agentury AP nicméně existují pochybnosti o tom, že Tchaj-wanu se podařilo šíření koronaviru zcela zastavit. Místní média upozornila na zprávy o lidech, kteří byli po vycestování z Tchaj-wanu pozitivně testováni na koronavirus. Ve středu prý byl Tchaj-wan například upozorněn japonskými a thajskými zdravotnickými úřady, že u tří lidí, kteří nedávno Tchaj-wan opustili, byl zjištěn koronavirus.

S ohledem na rozsah pandemie - která si již ve světě vyžádala přes 44 milionů nakažených a 1,1 milionu úmrtí - je ale úspěch Tchaj-wanu i přesto evidentní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Městem Ghazní otřásla mohutná exploze, zahynulo přes 30 afghánských vojáků

29.11.2020 11:58 Aktualizováno Nejméně 31 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné…

Teploty na východě Austrálie přesahují 40 stupňů, opět hrozí ničivé požáry

29.11.2020 10:04 Teploty na východě Austrálie rostou, v přístavním Sydney v sobotu překročily 40 stupňů a…

Správkyně Hongkongu patří k nejlépe placeným politikům. Kvůli sankcím USA…

29.11.2020 07:45 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová v novém televizním rozhovoru prohlásila, že nemá bankovní účet a…

V Indonésii pátrají po vrazích čtyř křesťanů, jedné z obětí usekli hlavu

28.11.2020 17:40 Indonéská policie stíhá na ostrově Sulawesi vrahy čtyř křesťanů. Jednomu z nich pachatelé usekli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama