Erdogan žádá kvůli urážkám regulaci sociálních sítí

Turecko zavede regulace sociálních sítí nebo je přímo zablokuje, oznámil dnes podle agentury Reuters prezident Recep Tayyip Erdogan. Prezident přitom už dříve uvedl, že internetoví uživatelé urazili jeho rodinu.

Recep Tayyip Erdoğan
doporučujeme

Erdoganovi se nelíbily reakce na příspěvek na twitteru prezidentova zetě, ministra financí Berata Ablayraka. Ten oznámil, že se mu narodilo čtvrté dítě. Devatenáct uživatelů se v reakci na ministrův tweet údajně vyjádřilo urážlivě o Ablayrakově manželce Esře, Erdoganově dceři. Jedenáct z nich už bylo podle turecké policie zadrženo.

"Internetové platformy se k našemu národu nehodí. Chceme jejich zablokování nebo dosažení kontroly a parlamentu co nejdříve předložíme zákon," sdělil Erdogan v projevu ke své Straně spravedlnosti a rozvoje (AKP), který vysílala televize. Jedním z důvodů pro tento krok má být podle prezidenta to, že na sociálních sítích v posledních letech kvůli nedostatku omezení čím dál častěji dochází k "nemorálním činům".

Sociální platformy by podle Erdogana měly mít v Turecku lokální zastoupení, které by zodpovídalo za to, že společnosti jednají v souladu se zákonnými požadavky. "Jsme připraveni udělat vše pro to, aby internetové platformy měly v Turecku právní a daňové zastoupení," sdělil prezident.

Ankara přísně kontroluje obsah na sociálních sítích, a to především v dobách vojenských operací nebo v situacích, jako je šíření koronaviru, připomíná Reuters. V lednu turecká vláda ostře kritizovala Twitter za to, že smazal přes 7000 účtů, které vyjadřovaly podporu Erdoganovi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

135 mrtvých, 5000 zraněných. Libanon se vypořádává s následky výbuchu

05.08.2020 22:00 Aktualizováno Mohutná úterní exploze v libanonském hlavním městě Bejrútu si podle aktuální bilance vyžádala…

Dron natočil zkázu v Bejrútu. Nejsou důkazy, že by exploze souvisela s…

05.08.2020 21:58 Aktualizováno Den po mohutné explozi v libanonském hlavním městě, která si vyžádala nejméně 100 mrtvých a tisíce…

Média: Nitrát, jenž vybuchl v Bejrútu, byl z ruské lodi

05.08.2020 18:43 Dusičnan amonný, jehož úterní výbuch v bejrútském skladu připravil o život na stovku lidí a více…

Mysleli jsme, že to je útok. Domy vzdálené kilometry od epicentra mají…

05.08.2020 18:02 Obyvatelé Bejrútu jsou z úterního výbuchu stále v šoku, všude na ulicích leží sklo, nemocnice jsou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama