Černá Hora hlásí první úmrtí na koronavirus, počet obětí vzrostl v Maďarsku a Polsku

V Černé Hoře zemřel tamní první pacient na nemoc COVID-19, kterou způsobuje koronavirus SARS-CoV-2. V Maďarsku této chorobě dnes podlehl už sedmý pacient a v Polsku osmý, informovaly podle agentur MTI a PAP tamní úřady.

Koronavirus SARS-CoV-2
doporučujeme

Obětí epidemie v Černé Hoře je 65letý muž. Do nemocnice byl přijat v neděli s vážnými dýchacími problémy a nedlouho poté skonal. Jeho stav byl natolik vážný, že mu lékaři už nedokázali pomoci, sdělil podle deníku Vijesti Jevto Eraković, ředitel klinického centra v Podgorici, kde muž zemřel.

V Maďarsku dnes ráno zemřel starší muž nakažený koronavirem, trpěl již jiným chronickým onemocněním. Počet obětí koronaviru v Maďarsku tak stoupl na sedm, informovala MTI s odvoláním na oficiální web koronavirus.gov.hu.

Vládní server v této souvislosti rovněž uvádí, že počet osob s nemocí COVID-19 se v zemi zvýšil na 167. Deset z těchto pacientů jsou Íránci, dva Britové, jeden Kazach, jeden Vietnamec a 153 Maďarů.

Polské ministerstvo zdravotnictví odpoledne oznámilo, že v nemocnici ve slezském městě Tychy dnes zemřel 83letý muž, který je tak v zemi osmou obětí infekce. Počet potvrzených případů nákazy se podle ministerstva během dnešního dopoledne zvýšil o 35 z ranních 649 na 684.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenské nemocnice hlásí rekordní počet pacientů s koronavirem

25.01.2021 13:37 Nemocnice na Slovensku hlásily na o víkendu rekordních více než 3200 hospitalizovaných s…

ONLINE: Reprodukční číslo v Česku dál roste, přibylo 2376 nakažených. Na…

25.01.2021 13:14 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES zůstává třetí den na 69 bodech, ve čtvrtém z pěti stupňů rizika…

Nizozemský premiér odsoudil zločinné násilí na protestech

25.01.2021 12:17 Nizozemský premiér Mark Rutte dnes odsoudil "zločinné násilí", které provázelo víkendové…

EU kritizuje zatýkání v Rusku, část států žádá sankce

25.01.2021 10:36 Evropská unie je vážně znepokojena masovým zatýkáním po víkendových protestech v Rusku a v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama