Italské Salerno trestá za nenošení roušek. Vysokou pokutu dostaly bary i kadeřnictví

Již tři podniky v italském městě Salerno, které leží jižně od Neapole, dostaly pokutu kvůli novým zpřísněným koronavirovým opatřením vyhlášeným regionálními úřady. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní média.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Podniky, mezi kterými byly bar a kadeřnictví, dostaly pokutu 1000 eur (přes 26.000 Kč) kvůli tomu, že nerespektovaly nařízení platící od pátku v oblasti Kampánie o nošení roušek v uzavřených prostorech. Inofrmuje o tom agentura ANSA.

"Pokud si naši spoluobčané myslí, že problém je vyřešen, znamená to, že za několik týdnů se ocitneme opět ve vážné krizi," uvedl již v pátek na facebooku guvernér Kampánie Vincenzo De Luca. "Věděli jsme, že dojde k opětovnému nárůstu počtu nakažených, očekávalo se to," dodal guvernér jen pár hodin předtím, než nové nařízení o pokutách za nenošení roušek začalo platit.

Klíčovou částí nového opatření je právě pokuta 1000 eur pro každého, kdo nebude mít v uzavřených prostorech na obličeji roušku. Uzavřenými prostory se rozumí veřejné budovy, supermarkety, bary, restaurace, obchody či veřejná doprava. Podle nařízení "mohou dopravci zakázat vstup do dopravních prostředků tomu, kdo roušku nemá".

Jestliže jsou již tito lidé v dopravním prostředku, hrozí jim sankce a "musí být vyzváni, aby neprodleně vystoupili". Jestliže odmítnou, "autobus či vlak bude zastaven" až do intervence policie, říká se v nové opatření.

Firmy mohou být pokutovány, jestliže k nenošení roušky dojde v jejích prostorech. Kromě pokuty 1000 eur pak podnikům hrozí i uzavření na pět až 30 dní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rok s koronavirem. Přes milion nakažených Čechů, lidé se probouzí do…

01.03.2021 21:51 Aktualizováno Dnes je to přesně rok, co testy v Česku potvrdily první tři případy nového typu koronaviru. Nákazu…

Kurzova vláda se s hejtmany domluvila na uvolňování restrikcí v Rakousku

01.03.2021 21:32 Rakouská vláda se přes dál stoupající počet lidí nakažených koronavirem dnes dohodla se zemskými…

Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V, potvrdil premiér

01.03.2021 19:28 Aktualizováno Slovensko získalo ruskou vakcínu Sputnik V proti koronaviru. První zásilku z objednaných celkově…

Sarkozy je vinen z korupce. Jde do vězení

01.03.2021 18:52 Aktualizováno Pařížský soud dnes uznal francouzského exprezidenta Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama