Italské Salerno trestá za nenošení roušek. Vysokou pokutu dostaly bary i kadeřnictví

Již tři podniky v italském městě Salerno, které leží jižně od Neapole, dostaly pokutu kvůli novým zpřísněným koronavirovým opatřením vyhlášeným regionálními úřady. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na místní média.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Podniky, mezi kterými byly bar a kadeřnictví, dostaly pokutu 1000 eur (přes 26.000 Kč) kvůli tomu, že nerespektovaly nařízení platící od pátku v oblasti Kampánie o nošení roušek v uzavřených prostorech. Inofrmuje o tom agentura ANSA.

"Pokud si naši spoluobčané myslí, že problém je vyřešen, znamená to, že za několik týdnů se ocitneme opět ve vážné krizi," uvedl již v pátek na facebooku guvernér Kampánie Vincenzo De Luca. "Věděli jsme, že dojde k opětovnému nárůstu počtu nakažených, očekávalo se to," dodal guvernér jen pár hodin předtím, než nové nařízení o pokutách za nenošení roušek začalo platit.

Klíčovou částí nového opatření je právě pokuta 1000 eur pro každého, kdo nebude mít v uzavřených prostorech na obličeji roušku. Uzavřenými prostory se rozumí veřejné budovy, supermarkety, bary, restaurace, obchody či veřejná doprava. Podle nařízení "mohou dopravci zakázat vstup do dopravních prostředků tomu, kdo roušku nemá".

Jestliže jsou již tito lidé v dopravním prostředku, hrozí jim sankce a "musí být vyzváni, aby neprodleně vystoupili". Jestliže odmítnou, "autobus či vlak bude zastaven" až do intervence policie, říká se v nové opatření.

Firmy mohou být pokutovány, jestliže k nenošení roušky dojde v jejích prostorech. Kromě pokuty 1000 eur pak podnikům hrozí i uzavření na pět až 30 dní.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jde o budoucnost Libanonu, řekl Macron na dárcovské konferenci

09.08.2020 15:58 Světové mocnosti mají povinnost podpořit Libanonce po mohutném výbuchu, který tento týden…

Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

09.08.2020 14:54 Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend…

Belgie zakázala jednodenní výlety k moři. Lidé na pláži napadli policisty

09.08.2020 12:41 Několik belgických přímořských letovisek dnes zakázalo jednodenní výlety za koupáním. Stalo se tak…

V Maďarsku havaroval autobus. Jeden mrtvý, 34 zraněných

09.08.2020 11:43 Při nehodě autobusu, který převážel polské cestující, dnes v Maďarsku zemřel jeden člověk a dalších…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama