Kypr se postaral o 101 migrantů ze Sýrie, nalodil je na loď

Kyperská pobřežní stráž dnes nalodila u jihovýchodního pobřeží stovku syrských uprchlíků, kteří pluli z Turecka do Evropské unie. Informovala o tom dnes Kyperská tisková agentura (CNA). Běženci policii řekli, že vypluli z tureckého přístavu Mersin a že jsou všichni Syřané.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Pobřežní stráž řecké části rozděleného Kypru migranty převezla do přístavu Protaras. Posléze budou umístěni do dočasného přijímacího střediska pro uprchlíky nedaleko Nikósie. Podle CNA bylo ve skupině sedm dětí, 88 mužů a šest žen.

Kypr se v posledním roce potýká s rostoucím přílivem migrantů z Blízkého východu. Loni v létě proto kyperská vláda požádala Evropskou komisi, aby jí ostatní členské státy EU pomohly a převzaly 5000 běženců z Kypru. Podle agentury AFP je na Kypru nejvíce migrantů v poměru k počtu jeho obyvatel z celé EU. Řecká část Kypru má asi milion obyvatel.

Agentura DPA dnes napsala, že podle údajů policie dorazilo loni na Kypr asi 10.000 migrantů, což je více než trojnásobek počtu z roku 2016. V roce 2018 evidovaly kyperské úřady 7761 nových žádostí o azyl a o rok dříve to bylo 4582.

S největším přílivem migrantů z Blízkého východu a Afriky z členských zemí EU loni potýkalo Řecko, kam podle údajů Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) loni dorazilo na 74.480 běženců, z toho téměř 59.600 přes moře.

Podle předběžných údajů Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex), zveřejněných minulý týden, překročilo nelegálně hranice EU loni na 139.000 migrantů. To je podle unijní agentury nejnižší počet od roku 2013. Důvodem je podle unijní agentury loňský pokles přílivu migrantů ve středním a západním Středomoří. Oproti roku 2015, kdy se EU potýkala s masovým přílivem migrantů z Blízkého východu a Afriky, to byl pokles o 92 procent.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zátah proti sicilské mafii. Boss Scotto a jeho bratři skončili v poutech

18.02.2020 14:28 Italská policie při dnešním zátahu proti členům mafie Cosa Nostra v sicilském Palermu zatkla osm…

Babiš jedná v Estonsku. Řeč přišla na protiruské sankce či rozpočet EU

18.02.2020 13:37 Aktualizováno Česko by mělo zorganizovat další konferenci o kybernetické bezpečnosti, řekl premiér Andrej Babiš…

Vyhodit slepou ženu z taxíku? Firma Bolt se kaje, do věci zasáhl i Babiš

18.02.2020 13:25 Taxikář, který v pondělí dopoledne v Praze vytáhl z auta nevidomou ženu, protože nechtěl odvézt…

Nový šéf CDU? O funkci má zájem tvrdý kritik Ruska

18.02.2020 12:07 Do klání o předsednictví německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) se nečekaně rozhodl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama