Rakousko bude víc střežit hranice před migranty, nasadí drony

Rakousko se chystá ve velkém střežit své hranice pomocí bezpilotních letounů. Pomáhat mají především s vyhledáváním lidí, kteří do země vstupují nelegálně, řekl dnes listu Die Welt rakouský ministr vnitra Karl Nehammer.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

"Plánujeme v nepříliš vzdáleném budoucnu střežit naše hranice systematicky pomocí bezpilotních letounů," řekl Nehammer, který je členem Rakouské lidové strany (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze. Je to podle něj levnější varianta než ostraha hranic pomocí vrtulníků. "Očekáváme, že se nám podaří odhalit mnohem více případů nelegálních přechodů hranice," dodal ministr pro Die Welt.

Rakousko se podle Nehammera chystá dál posílit boj proti nelegální migraci v zemích západního Balkánu. S několika dalšími evropskými zeměmi proto vytvoří "platformu proti nelegální migraci".

Sídlit má ve Vídni a jejím cílem bude podle rakouského ministra vnitra lepší koordinace a výměna informací v oblasti ochrany hranic, deportací, boje proti pašerákům a udílení azylu.

Kromě Rakouska bude členem platformy i Německo. Které další země se do platformy zapojí, Nehammer neuvedl. Podle něj se ale vytvoření skupiny dohodlo na červencové konferenci o západním Balkánu, které se účastnili zástupci Evropské komise a 19 zemí včetně Česka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropou obchází strašidlo dluhové krize, varuje analytik před dopady…

05.12.2020 00:01 NÁZOR - Evropskou ekonomiku obchází strašidlo, konstatuje Desmond Lachman v komentáři pro server…

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:50 Aktualizováno Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Bulharsko představilo plán očkování proti koronaviru

04.12.2020 21:44 Bulharsko dnes představilo národní plán očkování proti koronaviru. V první z pěti fází dostane…

Johnson bude s šéfkou EK mluvit o pobrexitových vztazích

04.12.2020 21:15 Intenzivní jednání o smlouvě, která by měla od počátku příštího roku upravit podobu vzájemných…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama