Rakousko rozvolnilo režim, ruší kontroly na hranicích s Českem

Rakousko od čtvrtka ruší kontroly na všech svých hranicích s výjimkou těch s Itálií. Lidé z Česka, Slovenska i dalších sousedních zemí nebudou při cestě do Rakouska muset předkládat negativní test na koronavirus, nepočítá se ani s povinnou karanténou. Ve Vídni to dnes podle agentury APA oznámil rakouský ministr zahraničí Alexander Schallenberg. Opatření na rakouských hranicích platila zhruba tři měsíce.

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

"Otevíráme hranice se sedmi sousedními zeměmi. Nebudou už žádné hraniční kontroly - situace tedy bude jako před před koronavirovou krizí," řekl Schallenberg, podle něhož krok umožňuje příznivý epidemický vývoj. Vedle Česka, které od minulého týdne hranice s Rakouskem kontroluje jen namátkově, budou otevřené také hranice se Slovenskem, Maďarskem, Slovinskem, Lichtenštejnskem, Švýcarskem a Německem.

"S Itálií to zatím čísla neumožňují, a chceme to, jakmile to bude možné, dohnat," podotkl také šéf rakouské diplomacie. Znovu chce Vídeň situaci na Apeninském poloostrově posoudit příští týden.

Schallenberg, jehož země původně uvažovala o otevření hranic k polovině června, dnes zároveň zdůraznil, že nadále platí doporučení vlády, aby se Rakušané vzdali cest do zahraničí, které nejsou nutné. Dovolenou mají podle něj raději strávit ve své vlasti.

Rakousko se považuje za jednu z nejúspěšnějších zemí v dosavadním boji s pandemií. Téměř devítimilionová alpská země hlásí ke dnešku dohromady 16.674 případů nákazy. Na komplikace související s infekcí v Rakousku zemřelo 670 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Na jihu Rakouska zahynul český motorkář

11.07.2020 13:28 Třiašedesátiletý český motorkář zahynul v pátek večer při nehodě v obci Sankt Jakob im Rosental v…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 11:25 Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Útoky nejen na LGBT. Židovská organizace viní polskou televizi z…

11.07.2020 11:02 Středoevropská odnož židovské organizace Americký židovský výbor (AJC) kritizovala polskou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy