Žena zemřela děsivou smrtí lékařům přímo pod rukama

Rumunská agentura Mediafax informovala o případu starší ženy, kterou lékaři během operace upálili. V 66 letech zemřela přímo pod jejich rukama.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Operace křečových žil novou metodou na Žilní klinice v Praze
doporučujeme

Šestašedesátiletá žena s rakovinou slinivky se stala obětí lékařské nepozornosti. V nemocnici Floreasca v Bukurešti 22. prosince podstoupila zákrok, který dopadl fatálně.

Chirurgové totiž použili dezinfekční prostředek na bázi alkoholu a následně elektrický skalpel. Tělo pacientky okamžitě vzňalo jako pochodeň. V důsledku incidentu utrpěla popáleniny na 40 procentech svého těla a zemřela.

Vše se mělo odehrát velmi rychle. Pacientka hořela několik sekund, než na ni zdravotní sestra vylila misku s vodou. Upozornil na to rumunský politik Emanuel Ungureanu.

Úřady i nemocnice se snaží uklidnit šokovanou veřejnost, jak došlo k této tragické události ale netuší. Lékaři tvrdí, že žena byla zřejmě alergická na jódový dezinfekční prostředek, proto jako alternativu použili prostředek na bázi alkoholu.

To se ale politikům nepozdává. Lékaři prý neprovedli žádné alergologické testy. "Problém je v tom, že použití tohoto dezinfekčního prostředku v kombinaci s elektrickým skalpelem je v Rumunsku zakázané," vysvětlilo tamní ministerstvo zdravotnictví.

Panuje také nejistota, kdo byl v době nehody na operačním sále. Jeden z chirurgů prohlásil, že v té době nebyl v nemocnici. Ungureanu ale tvrdí, že má důkazy svědčící o opaku a na lékaře podal trestní oznámení.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie na pašeráky lidí, ve Francii a Nizozemsku zadrželi 23 osob

22.01.2020 20:58 Celkem 23 lidí podezřelých z pašování migrantů do Británie dnes zadrželi policisté ve Francii a…

Brexit se měnit nebude, britské sněmovny odmítly změny zákona

22.01.2020 20:27 Aktualizováno Prováděcí zákon k brexitové dohodě již schválily obě komory britského parlamentu. Horní komora se…

Itálie na prahu další politické krize? S vládou to vypadá zle, krajní…

22.01.2020 19:19 Aktualizováno Italský ministr zahraničí Luigi di Maio dnes oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí…

Bouře ve Španělsku má již sedm obětí

22.01.2020 19:01 Aktualizováno Bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko, má další tři oběti. Jejich celkový počet tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama