Anglie by měla být přísnější ohledně nošení roušek, tvrdí Johnson

V Anglii by měla platit přísnější pravidla ohledně nošení roušek ve vnitřních prostorách, kde hrozí riziko nákazy, například v obchodech. Řekl to dnes podle agentury Reuters britský premiér Boris Johnson. Roušky v obchodech nejsou v Anglii - na rozdíl od Skotska - povinné, ale pouze doporučené.

Boris Johnson
doporučujeme

"Myslím, že bychom měli být přísnější a trvat na tom, aby lidé nosili roušky ve vnitřních prostorách, kde se setkávají s lidmi, které běžně nepotkávají," řekl Johnson. "Proto jsou roušky povinné ve veřejné dopravě a my nyní hledáme způsob, jak se zajistit, aby lidé dodržovali pravidla v obchodech..., kde existuje riziko nákazy," dodal.

Británie hlásí ze všech evropských zemí nejvyšší absolutní počet nakažených i úmrtí spojovaných s nemocí covid-19. Úřady evidují přes 44.600 úmrtí v řadách lidí pozitivně testovaných na koronavirus, v posledních týdnech jsou ale denní bilance obětí i případů nákazy relativně nízké. V dnešní bilanci ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že za posledních 24 hodin se nákaza potvrdila u 512 osob, 48 lidí zemřelo.

Karanténní opatření se v zemi začala uvolňovat později než jinde v Evropě, přičemž jednotlivé části Spojeného království stejně jako při jejich zavádění postupují odlišně. V Anglii se například minulý víkend mohly znovu otevřít hospody, Wales ale zřejmě obnovení provozu v pohostinství povolí až od příštího týdne. Skotsko dnes zavedlo povinné nošení roušek v obchodech, zatímco Anglie to zatím vyžaduje pouze v prostředcích hromadné dopravy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bělorusko požádalo o vydání Cichanouské, Litva to odmítla

05.03.2021 13:21 Bělorusko dnes požádalo Vilnius o vydání opoziční vůdkyně Svjatlany Cichanouské, která po odchodu z…

Autor nápadu na virtuální proces s Putinem vyvázl s pokutou

04.03.2021 20:14 Opoziční aktivista z ruského Tatarstánu Karim Jamadajev strávil více než rok ve vazbě poté, co na…

Rusko rozšířilo zákaz dovozu vajec z Česka kvůli ptačí chřipce

04.03.2021 15:47 Rusko rozšířilo zákaz dovozu drůbeže, masa z ní a násadových vajec o Kraj Vysočina, Pardubický kraj…

Britský princ Philip podstoupil neupřesněnou srdeční proceduru

04.03.2021 12:18 Britský princ Philip podstoupil úspěšnou srdeční proceduru. Oznámil to dnes Buckinghamský palác,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama