Johnson vybírá do vedení klíčových médií své spojence

Britský premiér Boris Johnson hodlá přidělit klíčové mediální pozice dvěma zastáncům brexitu a kritikům stanice BBC. Napsal to dnes list The Times, podle nějž jde o šéfredaktora Daily Mailu Paula Dacrea a bývalého šéfredaktora The Daily Telegraphu Charlese Moorea.

Boris Johnson
doporučujeme

Dacre se má stát šéfem regulátora médií Ofcom a nahradit Terence Burnse, který odchází koncem roku. Moore, který sepsal životopis někdejší premiérky Margaret Thatcherové, má řídit BBC.

The Times píše, že jmenování těchto pravicových zastánců brexitu vyvolá šok v celém mediálním prostředí.

Dacre už s Johnsonovým úřadem o jmenování do Ofcomu jedná. Podle The Times zakročí proti údajnému jednostrannému zaměření BBC a bude chtít, aby se soustředila na svou základní roli veřejnoprávního média. Během svého působení v Daily Mailu patřil Dacre ke kritikům platforem jako Google a Facebook a poukazoval na to, že vydělávají velké sumy, a přitom informace přebírají z jiných médií, aniž za to platí. Je údajně připraven nabídku přijmout, pokud získá ujištění, že bude mít volné ruce. The Times také uvádí, že v Johnsonově úřadu zatím nikdo nepotvrdil, že je Dacre hlavním kandidátem do čela Ofcomu.

The Times cituje zdroj blízký předsedovi vlády, který řekl, že plán je "součástí premiérova záměru jmenovat do klíčových pozic spojence".

Moorea Johnson požádal, aby se ujal vedení BBC, asi před měsícem a podle zdrojů The Times je to nyní "hotová věc". Moore ještě vyjednává o detailech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zelenskyj navrhl rozpustit ústavní soud a zrušit jeho rozhodnutí

30.10.2020 15:43 Aktualizováno Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dnes předložil parlamentu návrh zákona, který má umožnit…

Lukašenko nehodlá dělat ústupky, demonstrujícím pohrozil násilím

30.10.2020 15:07 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko na schůzi s představiteli ministerstva vnitra varoval…

Covid se šíří bezprecedentně. Rusko a Ukrajina hlásí rekordní přírůstky…

30.10.2020 13:18 Aktualizováno Rusko dnes oznámilo rekordní přírůstek 18.283 nových případů nákazy koronavirem a 355 úmrtí během…

EU musí být kvůli dohodě s Británií pragmatická, zní z Německa

30.10.2020 12:27 Vysoký německý vládní představitel dnes uvedl, že je hluboce znepokojen nedostatkem pokroku v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama