Kolik je v Rusku nakažených koronavirem? Velmi nízký počet případů vyvolává pochyby

Ruské úřady dnes ohlásily šest nových případů nákazy koronavirem, pět v Moskvě a jeden ve městě Nižnij Novgorod v centrální části země. "Všichni nakažení v posledních dvou týdnech navštívili Itálii," napsala agentura TASS s odvoláním na krizový štáb.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Vladimir Putin, ruský prezident
doporučujeme

Jak uvádí agentura TASS, až dosud úřady v Rusku potvrdily sedm případů nákazy koronavirem. První dva nakažení, čínští občané, byli už před časem po vyléčení propuštěni z ruských nemocnic.

Krizový štáb dnes oznámil, že z nemocnice byli propuštěni i tři Rusové, kteří se nakazili na výletní lodi Diamond Princess, zakotvené v Jokohamě v Japonsku. Na počátku března úřady potvrdily infekci u Moskvana, který se vrátil z Itálie, a také u italského občana hospitalizovaného v Rusku.

Velmi nízký počet přiznaných případů nákazy v porovnání s okolními zeměmi, přičemž podle úřadů se až dosud všichni pacienti nakazili výlučně v cizině, budí u části médií a na sociálních sítích pochyby. Na fámy, podle kterých úřady tají veřejnosti skutečný stav věcí, před dvěma dny upozornila vicepremiérka Taťjana Golikovová.

Prezident Vladimir Putin tehdy prohlásil, že podle tajné služby tyto dezinformace o rozšíření koronaviru v Rusku jsou převážně jako provokace organizovány z ciziny, ale v zemi se nic kritického neděje.

Mezitím z ruských lékáren podle médií zmizely zdravotní roušky a dezinfekce.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britská zpěvačka Marianne Faithfull se nakazila koronavirem

05.04.2020 08:32 Britská zpěvačka Marianne Faithfullová byla po nákaze koronavirem převezena do londýnské nemocnice.…

Sovětskými gulagy prošlo podle historiků až 18 milionů lidí

05.04.2020 06:36 Jednou z nejtragičtějších kapitol režimu sovětského diktátora Josifa Stalina, který měl na svědomí…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

04.04.2020 23:47 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Pandemie covid-19: Uljanovsk se může stát ruským Bergamem, píše The Moscow…

04.04.2020 21:36 Aktualizováno "Ale prosím vás! Virus? Jaký virus?" Pětatřicetiletá podnikatelka Olga odmítavě mává rukou. "Je to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy