Rusko repatriovalo 26 dětí ze syrských uprchlických táborů

Rusko repatriovalo z uprchlických táborů v Sýrii 26 ruských dětí a v budoucnu plánuje přijmout desítky dalších. Dnes to podle agentury AP uvedla ruská ombudsmanka pro práva dětí Anna Kuzněcovová, která se na organizaci převozu podílela a v Damašku se kvůli tomu setkala s chotí syrského prezidenta Asmou Asadovou.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Děti, které byly navráceny do Ruska a které jsou ve věku dvou až 15 let, žily v uprchlickém táboře Al-Húl na severovýchodě Sýrie v blízkosti hranice s Irákem, uvedla ombudsmanka. Doplnila, že ze stejného tábora bude brzy po vyřízení administrativních záležitostí přepraveno do Ruska dalších devět dětí.

Kuzněcovová poznamenala, že její úřad připravuje také repatriaci 73 dalších dětí ruského původu žijících v A-Húlu a jednom dalším syrském uprchlickém táboře. Ombudsmanka odhadla, že v Sýrii může být až 240 ruských dětí a úřady po nich pátrají. Většinou jsou to potomci ruských žen, které si vzaly Syřany a žijí v Sýrii delší dobu. Nejsou žádné plány repatriovat dospělé Rusy žijící v Sýrii.

Repatriace je pro ruské děti v Sýrii podle Kuzněcovové otázkou života a smrti, jelikož žijí v otřesných podmínkách v uprchlických táborech.

V letech 2018 až 2019 Moskva repatriovala 122 ruských dětí z Iráku. Většina z nich měla příbuzné, kteří byli stoupenci teroristické organizace Islámský stát (IS) a skončili v iráckém vězení.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Boris Johnson je rasista? Předávání Brit Awards bylo letos vyhrocené

19.02.2020 12:56 Aktualizováno Londýnský rapper Stormzy a španělsko-britská zpěvačka Mabel se v úterý večer stali hlavními vítězi…

Británie přitvrdí. Úřady budou vybodovávat migranty, plánuje vláda

19.02.2020 12:03 Britská vláda v úterý večer představila nová imigrační pravidla, která mají po dokončení brexitu do…

Cenzura na Ukrajině: Filmy s "nežádoucími herci" zakázány, v jednom…

19.02.2020 08:40 Ukrajinské úřady loni zakázaly promítání pěti zahraničních filmů kvůli "nežádoucím" hercům. V…

Rusko kvůli koronavioru zavírá hranice s Čínou

18.02.2020 22:13 Rusko od čtvrtka z obavy před novým koronavirem dočasně zakáže do země vstup čínským občanům.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama