Na hranicích ČR bylo v době koronavirové krize nasazeno 2000 policistů

Policisté nasadili v době koronavirové krize na státních hranicích kolem 2000 příslušníků sboru. V každé směně bylo téměř 500 lidí, řekl dnes novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle policejního prezidenta Jana Švejdara policisté zabezpečení hranic zvládli, do budoucnosti však bude potřeba vytvořit pro ně na větších přechodech zázemí. Hranice policisté hlídali od poloviny března.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Jan Švejdar
doporučujeme

"Policie skutečně musí být připravena na přechodech a na státní hranici fungovat," prohlásil Švejdar. Omezení cestování a uzavření hranic kvůli šíření nákazy nového koronaviru podle něj příslušníci sboru byli schopni zvládnout i přesto, že takovou situaci doposud neřešili. "Vždy jsme trénovali znovuzavedení kontrol pouze na nějakém úseku státní hranice a pouze na velmi omezenou dobu v řádu několika hodin, maximálně dvou dní," uvedl.

Policisté v době krize uskutečnili 970.000 kontrol. V osmnácti případech zjistili, že se lidé dopustili trestného činu šíření nakažlivé nemoci, v 10.000 případech pak podle Hamáčka spáchali správní delikty nebo přestupky. "Do řešení krize byl zapojen skoro každý policista z toho čtyřtisícového sboru," dodal ministr.

Nouzový stav vláda kvůli epidemii nového typu koronaviru vyhlásila 12. března. Trval 66 dní. Cestování mezi Českem, Rakouskem a Maďarskem je bez omezení zavedených po vypuknutí koronavirové epidemie možné od 5. června. Již od konce květny byla kontroly na hranicích s Rakouskem a Německem pouze namátkové, se zeměmi se otevřely všechny silniční a železniční přechody.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojáci ČR absolvovali část afghánské mise v rouškách

02.07.2020 14:43 Logistická mise vojáků v Afghánistánu se kvůli pandemii koronaviru uskutečnila za přísných…

Policii zasáhla tragédie. Náměstek krajského ředitele Daněk spáchal…

01.07.2020 17:13 Aktualizováno Náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radím Daněk zemřel. Policie to uvedla na svém…

Při srážce dvou aut na Zličíně se zranili čtyři policisté

30.06.2020 20:35 Na pražském Zličíně dopoledne policejní auto jedoucí k zásahu narazilo do jiného osobního vozu a…

Utopie, nedohodneme se, řekl Metnar o spolupráci V4. Babiše přesvědčil i…

26.06.2020 14:14 Podle ministra obrany Lubomíra Metnara se v rámci V4 nelze dohodnout na větších vojenských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy