Středočeská policie spustí další terminály pro podávání oznámení

Středočeská policie letos spustí další terminály pro podávání oznámení o protiprávním jednání prostřednictvím videohovoru. Nyní jich v regionu funguje 11, aktuální plán počítá se 20. Videokonference policisté stále častěji využívají i pro výslechy, důvodem jsou opatření proti covidu, ale také úspora času a urychlení trestního řízení. Novinářům to dnes řekl ředitel středočeské policie Václav Kučera.

Ilustrační foto
doporučujeme

oni policisté v trestním řízení udělali 1334 výslechů prostřednictvím videokonferencí a zaznamenali 60 oznámení trestné činnosti nebo jiného protiprávního jednání. Na systém zvaný Pol Point jsou napojené nejen terminály, ale po zaslání přihlašovacích údajů lze skrze něj kontaktovat policii i přímo z domova. Systém také umožňuje například operativní zapojení tlumočníků. Jeho využívání chce policie dále rozšiřovat. "Tento druh komunikace považuji v této době za jeden z klíčových," uvedl Kučera.

Nový terminál má například vzniknout ve Velvarech na Kladensku nebo v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku. Jejich zřízení podle Kučery neznamená rušení služeben. Naopak pokračuje příprava stavby policejního areálu v Říčanech a nové policejní budovy v Mladé Boleslavi. "Chceme v tomto roce zadat architektonickou studii," řekl Kučera k záměru, podle kterého by v plánovaném říčanském sídle mohlo působit přes 800 policistů. Stavba by podle dřívějších informací měla být hotová v roce 2025. Pro novou služebnu v Mladé Boleslavi si letos nechá policie zpracovat studii proveditelnosti, která ukáže, která z variant bude vhodná.

Ke zrychlení policejní práce slouží i drony, které pomáhají při vyšetřování dopravních nehod. Umožňují nejen podrobnější zaznamenání všech okolností nehody, ale také rychlejší zadokumentování, což napomáhá dřívějšímu obnovení provozu po nehodě. Středočeští policisté mají k dispozici deset dronů a vyškoleno je 30 pilotů.

Jednou z priorit policie pro letošní rok je i stabilizace personální situace, středočeská policie má dlouhodobě podstav. V minulém roce byl nábor úspěšný, přispěla k tomu i spolupráce se školami. Zároveň ale řada policistů například přešla do jiných útvarů, případně ukončili služební poměr, a tak i když nastoupilo 228 nováčků, reálně se počet středočeských policistů zvýšil o 27 na 3551. Volných je přibližně 300 míst.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Požadavek policie o vytištěném dokumentu nemá oporu v žádném zákonu, říká…

02.03.2021 22:09 Aktualizováno Advokát Tomáš Sokol považuje interpelaci Policie České republiky, podle níž se řidiči, kteří…

Policisté v pondělí zakázali průjezd mezi okresy více než tisícovce vozidel

02.03.2021 10:26 Policisté první den platnosti omezení volného pohybu lidí mezi okresy zkontrolovali více než 53.000…

Policie v zjistila v Plzeňském kraji stovky porušení opatření, rozdala…

02.03.2021 09:42 Několik set porušení nařízených mimořádných a krizových opatření vlády zjistili v pondělí policisté…

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 22:04 Aktualizováno Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama