Na D46 u Prostějova havarovaly dva kamiony, dálnice byla uzavřena

Zhruba na čtyři hodiny byla dnes dopoledne uzavřena dálnice D46 nedaleko Prostějova kvůli nehodě dvou nákladních vozidel. Nehoda se stala v úseku mezi Držovicemi a sjezdem na centrum Prostějova, zkomplikovala dopravu ve směru na Vyškov. Dálnice je již zcela průjezdná, řekl dnes ČTK ve 13:20 mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Jeden z řidičů utrpěl lehké zranění.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nehoda se stala před 09:00 na 26. kilometru dálnice na trase z Olomouce na Vyškov. "Podle prvotního šetření měl řidič kamionu defekt pneumatiky, a proto vozidlo odstavil u krajnice. Do levé zadní části odstaveného kamionu z dosud přesně nezjištěných příčin narazil další projíždějící nákladní automobil," uvedl mluvčí policie.

Po nehodě byl jeden z kamionů zdemolován, vysypal se také náklad. Nákladní auto převáželo sportovní zboží. "Pravděpodobný viník nehody utrpěl lehké zranění, odřeniny. Jinak se nehoda obešla bez zranění. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami," doplnil mluvčí policie.

Policisté po dobu uzavření dálnice dopravu odkláněli, později ji zprovoznili jedním jízdním pruhem a nyní je již komunikace po odstranění následků nehody zcela průjezdná. Přesné příčiny, okolnosti i míru zavinění dopravní nehody policisté vyšetřují.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Repatriační let s Čechy z Chicaga byl zaplněn

28.03.2020 19:28 Kapacita repatriačního letu, který pro české občany vypravuje ministerstvo zahraničí, byla zaplněna…

Na D2 se vytvořila dvacetikilometrová kolona

28.03.2020 10:31 Na dálnici D2 se před hraničním přechodem na Slovensko Lanžhot-Brodské vytvořila v noci 20…

Policie i v nouzovém stavu měří rychlost. Řidiči vidí v prázdných…

27.03.2020 14:11 Policisté v České republice i v době nouzového stavu měří rychlost a kontrolují řidiče, zda…

Řidiči na D2 musí u hranic se Slovenskem opět počítat s kolonou

27.03.2020 14:04 Aktualizováno Řidiči musejí na D2 u přechodu Lanžhot-Brodské směrem na Slovensko dnes po poledni počítat s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama