Konec blokády. Kamiony mohou projíždět přes hraniční přechod na D2

Blokování hraničního přechodu Břeclav-Brodské na D2 pro kamiony slovenskými dopravci prozatím skončilo. ČTK to řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Výraznější dopravní komplikace nenastaly. Slovenští dopravci oznámili uvolnění přechodů a silnic. Reagovali na výzvu slovenského premiéra, který jim v takovém případě slíbil okamžité zahájení rozhovorů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Blokáda přechodu Břeclav-Brodské pro kamiony trvala od nedělního večera přibližně do dnešních 8:00, poté byla přerušená zhruba do 10:20. Na D2 se ráno utvořila krátká kolona pomalu jedoucích vozidel. Chvíli se zdržela také osobní auta, pro ně však přechod zůstával průjezdný. Podle dálniční webové kamery ani dopoledne žádné výraznější dopravní problémy v místě nenastaly.

Dopravci ráno blokádu přerušili, protože chtěli s dalším postupem počkat na výsledek jednání se slovenským ministrem. Obnovili ji asi v 10:20, znovu ji zastavili kolem 13:00. Situaci premiér Peter Pellegrini řešil na mimořádné schůzce s některými ministry. Po schůzce Pellegrini uvedl, že je připraven s autodopravci jednat, a to prakticky ihned po uvolnění všech blokovaných komunikací. Vyloučil ale možnost zastavení výběru mýtného, což je jeden z požadavků protestujících.

Blokády na více než dvaceti místech Slovenska pořádá Unie autodopravců Slovenska (UNAS), která už v úterý zahájila protesty za výrazné snížení silniční daně či za pozastavení výběru mýtného. V pátek blokovala dopravu i na třech hraničních přechodech s Českem.

Mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková ČTK řekla, že blokáda na přechodech v kraji nezpůsobila závažnější komplikace.

Hraniční přechod Drietoma-Starý Hrozenkov, stejně jako další přechody na pomezí západního Slovenska a Zlínského kraje, byly dnes ráno i dopoledne průjezdné bez omezení.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zpackaná zakázka k dálničním známkám: Hořelica i Čoček stále zůstávají na…

28.01.2020 15:40 Ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) Zbyněk Hořelica a první náměstek ministra…

Blokáda přechodů: Kamiony na Slovensko neprojedou, v Mostech u Jablunkova…

28.01.2020 14:48 Aktualizováno Slovenští dopravci dnes od rána znovu blokují pro kamiony hraniční přechody ze sousedních zemí…

Na Kolínsku se srazila dodávka s osobním autem. Čtyři zranění včetně…

28.01.2020 08:57 Při nehodě osobního vozu a dodávky se dnes v noci na Kolínsku zranili čtyři lidé včetně těhotné…

Praha prověří zakázku na servis souprav metra

27.01.2020 17:37 Hlavní město nechá interně prověřit zakázku na servis souprav metra za 14,6 miliardy korun, kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama