Smrtelná nehoda omezila provoz na D1 v Bohumíně. Další tragédie se stala na Olomoucku

Na dálnici D1 v katastru Bohumína na Karvinsku dnes ráno přišel o život člověk, kterého srazilo auto. Průjezd dálnicí ve směru na Polsko je v místě nehody omezen. ČTK to řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Autonehoda

Podle mluvčí zatím není možné uvést, zda je usmrceným chodcem muž, nebo žena.

"Policisté dokumentují a prověřují okolnosti nehody. Z hlediska dopravy upozorňuji, že průjezd místem je v této chvíli omezen, je neprůjezdný levý jízdní pruh. Kolony se prozatím netvoří," uvedla Štetínská.

Vyzvala řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti i pokynů policistů, kteří na místě dopravu usměrňují.

U Křelova-Břuchotína na Olomoucku zemřel osmnáctiletý řidič osobního auta. Podle policie nezvládl zatáčku a narazil s vozem do stromu. Svým zraněním na místě podlehl, sdělil dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Havárie se stala kolem 19:30 v části Břuchotín. "Podle dosavadního zjištění řídil osmnáctiletý řidič vozidlo Peugeot 106 ve směru od obce Příkazy na Olomouc. V levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, technickému stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, dostal s vozidlem smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do stromu," uvedl policejní mluvčí. Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.

V Olomouckém kraji za první pololetí letošního roku zemřelo na silnicích 12 lidí, další dvě oběti podlehly svým zraněním při dopravních nehodách v srpnu. Poslední tragická nehoda se stala 20. srpna u Vápenné na Jesenicku. Osmatřicetiletý řidič osobního auta tam přejel do protisměru a srazil se s nákladním vozidlem, zraněním na místě podlehl.

Za celý loňský rok zemřelo v kraji při dopravních nehodách 34 lidí. V meziročním srovnání je to zhruba stejné číslo, v roce 2018 měly dopravní nehody o jednu oběť více.

Dálnici D8 na Mělnicku dnes dopoledne zablokovala v obou směrech nehoda dodávky a nákladního auta, kterému se vysypal náklad na vozovku. Policie odklání provoz na exitu 9 ve směru na Teplice a na exitu 18 ve směru na Prahu. Řidič dodávky utrpěl zranění, do nemocnice byl zřejmě na pozorování nakonec převezen i druhý z šoférů, řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová.

Nehoda byla hlášena kolem 10:30 na 15. kilometru, nákladní auto havarovalo ve směru na Prahu. "Pravděpodobně mu praskla pneumatika, převrátilo se a náklad se vysypal přes všechny jízdní pruhy i do protisměru," uvedla Johnová. V opačném směru na Teplice na stejném místě bourala dodávka, která se převrátila na střechu.

"Alkohol byl u řidičů na místě vyloučen, oba byli převezeni do nemocnice," dodala mluvčí. Jak dlouho bude dálnice uzavřena, není známo. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Řetězová nehoda uzavřela dálnici D10. Začala srážkou se zvěří

24.10.2021 21:50 Dálnici D10 ve směru na Turnov uzavřela dnes večer poblíž Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku…

Dálnice D8 byla u Prahy kvůli nehodě uzavřená, jeden člověk zemřel

23.10.2021 18:04 Aktualizováno Dálnice D8 dnes byla na 1. kilometru před sjezdem Zdiby ve směru na Prahu téměř sedm hodin uzavřená…

AdBlue krize může přetrvávat, jeho výroba se nevyplatí

22.10.2021 13:05 Nedostatek kapaliny AdBlue, která je nutná pro provoz většiny kamionů i některých dieselových aut,…

D1 na Benešovsku uzavřela nehoda kamionu, který se převrátil na vozovku

21.10.2021 13:53 Aktualizováno Dálnici D1 u Lokte na Benešovsku dnes v poledne uzavřela nehoda kamionu, který se převrátil na…

Česku hrozí přerušení dodávek AdBlue. Bez něj nevyjedou autobusy ani…

21.10.2021 12:25 Aktualizováno Silniční dopravce začíná vedle zdražování paliva a energií trápit také rostoucí nedostatek kapaliny…

D1 ve směru na Prahu je opět průjezdná. Ráno se srazilo devět aut

17.10.2021 11:08 Aktualizováno Po ranní hromadné nehodě devíti vozidel na D1 na 144. kilometru je dálnice opět plně průjezdná.…

Dálnice D1 je po nehodě ve směru na Prahu uzavřená

13.10.2021 16:07 Dálnice D1 u Mirošovic je ve směru na Prahu na 22. kilometru uzavřená, osobní auto narazilo do…

Na dálnici D1 po nehodě zkolabovala doprava

12.10.2021 17:35 Aktualizováno Dálnici D1 na 208. kilometru ve směru od Vyškova na Brno dnes po ránu asi na 5,5 hodiny uzavřela…

Provoz na D1 u Prahy ochromila nehoda devíti aut

06.10.2021 13:31 Provoz na dálnici D1 na 17. kilometru u Prahy dnes před polednem zkomplikovala řetězová nehoda…

Dálnici D1 uzavřela na Benešovsku hromadná nehoda, čtyři zranění

03.10.2021 17:01 Aktualizováno Dálnici D1 uzavřela na 66. kilometru ve směru na Prahu zhruba na 30 minut hromadná nehoda tří…

Související:

Právě se děje

reklama