Smrtelná nehoda omezila provoz na D1 v Bohumíně. Další tragédie se stala na Olomoucku

Na dálnici D1 v katastru Bohumína na Karvinsku dnes ráno přišel o život člověk, kterého srazilo auto. Průjezd dálnicí ve směru na Polsko je v místě nehody omezen. ČTK to řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Autonehoda
doporučujeme

Podle mluvčí zatím není možné uvést, zda je usmrceným chodcem muž, nebo žena.

"Policisté dokumentují a prověřují okolnosti nehody. Z hlediska dopravy upozorňuji, že průjezd místem je v této chvíli omezen, je neprůjezdný levý jízdní pruh. Kolony se prozatím netvoří," uvedla Štetínská.

Vyzvala řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti i pokynů policistů, kteří na místě dopravu usměrňují.

U Křelova-Břuchotína na Olomoucku zemřel osmnáctiletý řidič osobního auta. Podle policie nezvládl zatáčku a narazil s vozem do stromu. Svým zraněním na místě podlehl, sdělil dnes ČTK krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. 

Havárie se stala kolem 19:30 v části Břuchotín. "Podle dosavadního zjištění řídil osmnáctiletý řidič vozidlo Peugeot 106 ve směru od obce Příkazy na Olomouc. V levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, technickému stavu vozovky a povětrnostním podmínkám, dostal s vozidlem smyk, vyjel mimo vozovku a narazil do stromu," uvedl policejní mluvčí. Okolnosti nehody policie dál vyšetřuje.

V Olomouckém kraji za první pololetí letošního roku zemřelo na silnicích 12 lidí, další dvě oběti podlehly svým zraněním při dopravních nehodách v srpnu. Poslední tragická nehoda se stala 20. srpna u Vápenné na Jesenicku. Osmatřicetiletý řidič osobního auta tam přejel do protisměru a srazil se s nákladním vozidlem, zraněním na místě podlehl.

Za celý loňský rok zemřelo v kraji při dopravních nehodách 34 lidí. V meziročním srovnání je to zhruba stejné číslo, v roce 2018 měly dopravní nehody o jednu oběť více.

Dálnici D8 na Mělnicku dnes dopoledne zablokovala v obou směrech nehoda dodávky a nákladního auta, kterému se vysypal náklad na vozovku. Policie odklání provoz na exitu 9 ve směru na Teplice a na exitu 18 ve směru na Prahu. Řidič dodávky utrpěl zranění, do nemocnice byl zřejmě na pozorování nakonec převezen i druhý z šoférů, řekla ČTK policejní mluvčí Markéta Johnová.

Nehoda byla hlášena kolem 10:30 na 15. kilometru, nákladní auto havarovalo ve směru na Prahu. "Pravděpodobně mu praskla pneumatika, převrátilo se a náklad se vysypal přes všechny jízdní pruhy i do protisměru," uvedla Johnová. V opačném směru na Teplice na stejném místě bourala dodávka, která se převrátila na střechu.

"Alkohol byl u řidičů na místě vyloučen, oba byli převezeni do nemocnice," dodala mluvčí. Jak dlouho bude dálnice uzavřena, není známo. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hromadná nehoda na D1 u Brna: Zahynuli tři lidé včetně dítěte

23.09.2020 12:18 Při hromadné nehodě dvou kamionů a několika osobních aut na dálnici D1 na okraji Brna zemřeli dnes…

Dopravci zatím spoje do Německa neomezí, počkají na vývoj zájmu

22.09.2020 13:04 Vlaky a autobusy budou jezdit z Česka do Německa zatím bez omezení. Dopravci chtějí počkat na vývoj…

Dálnici D1 ve směru na Prahu blokovala 8 hodin nehoda

21.09.2020 20:44 Hromadná nehoda šesti aut uzavřela dnes před polednem dálnici D1 před exitem 210 u Holubic na…

V příštím roce bude nově zpoplatněno dalších 32 km dálnic

21.09.2020 17:56 Dálniční známka zřejmě bude od příštího roku nově zapotřebí na dalších 32 kilometrech dálnic. Síť…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama