Milion chvilek má nového nepřítele. Kdo může dostat demonstranty do ulic?

Spolek Milion chvilek pro demokracii, který stojí za velkými protivládními demonstracemi, má mezi politiky nového „nepřítele“. Demonstranty může nově dostat do ulic žena, která patří do řad hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Čím se provinila?

Přidejte svůj názor 62 komentářů

Demonstrace proti Babišovi
doporučujeme

Od čtvrtka hýbe českou politikou nová kauza. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva a někdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková z vládního hnutí ANO dle dostupných informací hájila na přelomu 70. a 80. let zákony namířené proti disidentům. Podle serveru info.cz se podílela na článcích, které popisovaly nutnost resocializace odpůrců režimu.

img-responsive

Helena Válková /ANO/ | foto: Mikuláš Křepelka / EuroZprávy.cz / INCORP images

Informace znepokojily i spolek Milion chvilek pro demokracii, který po celé republice organizuje demonstrace namířené především proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Nyní to vypadá, že nově by demonstranty mohla dostat do ulic i Válková. Vyplývá to z vyjádření, která spolek zveřejnil na facebookovém profilu.

„Tuto paní navrhuje prezident Zeman na post ombudsmanky, tedy veřejné ochránkyně lidských práv. To je výsměch obětem totalitního režimu. Něco takového je naprosto nepřijatelné. Na místě je naopak odvolání z funkce vládního zmocněnce pro lidská práva, kterou nyní paní Válková, což je neméně absurdní, zastává,“ napsal spolek na sociální síti.

Milion chvilek nezapomněl uvést, co může následovat v dalších dnech a týdnech. „Pokud by se měla paní Válková skutečně stát ombudsmankou, půjdeme proti tomu protestovat do ulic. Něco takového je naprosto nepřijatelné,“ dodali pořadatelé demonstrací.

Sama Válková se ke kauze vyjádřila rovněž na sociální síti. Tvrzení zmíněného serveru považuje za lživá. „Naprosto odmítám, že jsem se jakkoliv podílela na šikaně disidentů. To je absolutní a urážlivá lež,“ napsala na facebooku.

„Mnohokrát jsem řekla, že jsem za minulého režimu nebyla žádnou hrdinkou, jako mnozí jiní, chtěla jsem se pouze věnovat mé práci a její součástí bylo psaní odborných statí a komentářů, to je celé. Jakýkoliv zákon nebo právní institut, mohou být zneužívány režimem, počínaje vězením, konče ochranným dohledem. Jestli, a jak to režim zneužíval, o tom jsme samozřejmě neměli ponětí,“ vysvětlila politička.

Loading...
Vstupte do diskuze (62)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda jednala s hejtmany: Pro nemocné z domovů pro seniory mají najít…

30.03.2020 12:41 V krajích mají v případě potřeby vznikat zvláštní kapacity pro pacienty z těch domovů pro seniory,…

ČSSD měla loni zisk téměř 100 milionů, hospodaření strany ovlivnila kauza…

30.03.2020 12:36 ČSSD loni hospodařila se ziskem 98,76 milionu korun po zdanění. Hospodářský výsledek strany…

Změna v čele krizového štábu: Prymulu má vystřídat Hamáček

30.03.2020 12:10 Aktualizováno Předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula zřejmě opustí svou funkci, aby se věnoval…

Advokát se kvůli nouzovému stavu v Česku obrátil i na Ústavní soud

29.03.2020 21:51 Advokát David Zahumenský se kvůli vyhlášení nouzového stavu obrátil na Ústavní soud (ÚS), kam podal…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama