Premiéři V4 si připomínají výročí 17. listopadu. Německo reprezentuje Schäuble

Do pražského Národního muzea přijeli premiéři zemí visegrádské čtyřky (V4), tedy Česka, Slovenska, Polska a Maďarska, a předseda německého Spolkového sněmu Wolfgang Schäuble, aby uctili výročí pádu komunismu. Státníci vystoupí s projevy a posléze si v muzeu prohlédnou výstavu Sametová revoluce.

Přidejte svůj názor

Wolfgang Schäuble
doporučujeme

Následovat bude oběd v Kramářově vile, kterého se kromě premiérů Andreje Babiše (ANO), Petera Pellegriniho, Mateusze Morawieckého a Viktora Orbána a Schäubleho zúčastní také předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) a ministerský předseda Saska Michael Kretschmer.

Na akci v Národním muzeu přišli například ministři Karel Havlíček, Alena Schillerová (za ANO), Jana Maláčová, Tomáš Petříček nebo Lubomír Zaorálek (všichni ČSSD), generální ředitel České televize Petr Dvořák nebo bývalý velvyslanec ČR v Německu a nynější ředitel zahraničního odboru Kanceláře Prezidenta republiky Rudolf Jindrák.

Premiéři odpoledne přeletí na Slovensko na ceremoniál u památníku Brána svobody na soutoku Dunaje a Moravy pod hradem Děvín na okraji slovenské metropole u hranic s Rakouskem. Vzpomenou tam na oběti a perzekuci těch, kteří přes přísně chráněnou hranici utíkali. Babiš se večer s Pellegrinim zúčastní i koncertu k připomínce 30. výročí sametové revoluce ve Slovenském národním divadle.

Národní muzeum bylo před akcí kolem dokola ohrazeno a chodci jej tak v případě potřeby museli obcházet kolem Nové budovy národního muzea.

Babiš se k Národnímu muzeu vydal pěšky z Národní třídy, kde dnes zhruba v 07:15 hodin položil květinu a zapálil svíčku za skandování a pískání zhruba 15 protestujících. Doprovodila ho většina ministrů za hnutí ANO. Protestující na Babiše čekali s transparentem "Braňme se" a nápisem "Bureši, ani to nezkoušej!". Někteří křičeli "Táhni odsud, estébáku!". Na adresu protestujících Babiš novinářům sdělil, že v StB nebyl. "Vyhrál jsem třikrát soud a znovu ho vyhraju," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko se blíží k bodu zlomu. Opozice se chystá na boj

18.01.2020 22:14 Aktualizováno K jednotnému postupu proti hnutí ANO premiéra Andreje Babiše vyzvali dnes občanské demokraty na…

ODS: Jsme Země, která vítězí. Ozval se Babiš a pořádně ji ponížil

18.01.2020 22:09 Aktualizováno Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO)…

Opoziční lídři gratulují Fialovi ke znovuzvolení

18.01.2020 22:07 Lídři opozičních stran gratulují na sociálních sítích Petru Fialovi k dnešnímu znovuzvolení…

Kubera vyzval spolustraníky, aby se setkávali s voliči

18.01.2020 22:06 Předseda Senátu Jaroslav Kubera doporučil svým spolustraníkům na kongresu ODS v Praze, aby voliče…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama