Rošády ve vedení Karlovarského kraje. Žokej Josef Váňa byl zvolen radním

Žokej Josef Váňa (ANO) byl dnes zvolen radním Karlovarského kraje. U své volby ale nebyl, protože se z dnešního jednání zastupitelstva kraje omluvil. Oficiálně se tak stane radním až 30. prosince.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Josef Váňa
doporučujeme

Zastupitelstvo dnes projednávalo změny ve vedení kraje, které souvisejí s nedávným úmrtím náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové (ANO). Na starosti měla kulturu a památkovou péči. Tyto oblasti po ní převezme náměstek hejtmanky Martin Hurajčík (ANO). Radní Váňa bude mít na starosti sport, který měl dosud v gesci radní Jaroslav Bradáč.

Zastupitel Jaroslav Borka (KSČM) dnes řekl, že by se neměly spojovat tak odlišné oblasti, jako jsou doprava a kultura. O obě by se měl starat náměstek Hurajčík. Podle Borky by vedení kraje mělo najít vhodnější řešení.

Hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzové (ANO) ale oponovala tím, že v poslední době kvůli nemoci Seifertové stejně Hurajčík již některé věci z kultury zajišťoval. Navíc v době nástupu nového vedení kraje on sám měl zájem právě o kulturu a cestovní ruch. Nakonec ale dostal dopravu.

Zatímco změny v rozdělení jednotlivých oblastí začnou platit ode dneška, radní Váňa bude do funkce uveden až 30. prosince.

Ve vedení kraje jsou zástupci ANO, ODS, HNHRM a nezávislý radní Jaroslav Bradáč (zvolen za SPO).

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišův projev sledovala i opozice. Premiér se dočkal kritiky i pochvaly

09.04.2020 21:33 Opozice druhý projev premiéra Andreje Babiše (ANO) k veřejnosti v době koronavirové epidemie…

Premiér Babiš promluvil k národu. Zůstaňte o Velikonocích doma, žádá občany

09.04.2020 20:34 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali…

Maláčová chce vyšší ošetřovné, navrhne to vládě

09.04.2020 20:04 Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) zřejmě brzy navrhne vyšší ošetřovné pro…

Příští týden otevřou další obchody, rozhodne se o nich o svátcích

09.04.2020 18:00 Aktualizováno Příští týden budou otevřeny další obchody, které vláda nařídila v březnu uzavřít ve snaze zamezit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy