Rošády ve vedení Karlovarského kraje. Žokej Josef Váňa byl zvolen radním

Žokej Josef Váňa (ANO) byl dnes zvolen radním Karlovarského kraje. U své volby ale nebyl, protože se z dnešního jednání zastupitelstva kraje omluvil. Oficiálně se tak stane radním až 30. prosince.

Josef Váňa
doporučujeme

Zastupitelstvo dnes projednávalo změny ve vedení kraje, které souvisejí s nedávným úmrtím náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové (ANO). Na starosti měla kulturu a památkovou péči. Tyto oblasti po ní převezme náměstek hejtmanky Martin Hurajčík (ANO). Radní Váňa bude mít na starosti sport, který měl dosud v gesci radní Jaroslav Bradáč.

Zastupitel Jaroslav Borka (KSČM) dnes řekl, že by se neměly spojovat tak odlišné oblasti, jako jsou doprava a kultura. O obě by se měl starat náměstek Hurajčík. Podle Borky by vedení kraje mělo najít vhodnější řešení.

Hejtmanka kraje Jana Mračková Vildumetzové (ANO) ale oponovala tím, že v poslední době kvůli nemoci Seifertové stejně Hurajčík již některé věci z kultury zajišťoval. Navíc v době nástupu nového vedení kraje on sám měl zájem právě o kulturu a cestovní ruch. Nakonec ale dostal dopravu.

Zatímco změny v rozdělení jednotlivých oblastí začnou platit ode dneška, radní Váňa bude do funkce uveden až 30. prosince.

Ve vedení kraje jsou zástupci ANO, ODS, HNHRM a nezávislý radní Jaroslav Bradáč (zvolen za SPO).

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je v krizovém módu. Zeman a Babiš ztratili morální autoritu, píšou…

19.10.2020 22:23 Aktualizováno Česko se ještě nedávno prezentovalo jako vzorová země v boji s koronavirem, nyní je ale v krizovém…

Maláčová nazvala Babiše d*bilem

19.10.2020 22:23 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nazvala premiéra Andreje Babiše debilem. Záznam…

Opozice označuje návrh rozpočtu za fikci a nedodělek

19.10.2020 20:30 Nejsilnější opoziční strany upozorňují, že vládní návrh rozpočtu na příští rok s deficitem 320…

Vláda dá půl miliardy korun na pomoc cestovnímu ruchu

19.10.2020 18:28 Cestovním kancelářím, agenturám a průvodcům bude v programu COVID cestovní ruch k dispozici 500…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama