Rozepře v Trikolóře. Klausovo hnutí zrušilo krajskou organizaci na Plzeňsku

Předsednictvo hnutí Trikolóra v pondělí zrušilo krajskou organizaci tohoto hnutí v Plzeňském kraji. ČTK to dnes sdělil krajský volební manažer a zastupující tiskový mluvčí Daniel Haslinger a potvrdil místopředseda Trikolóry Dalibor Uhlíř.

Trikolóra hnutí občanů
doporučujeme

Důvodem bylo podle nich jednání vedení krajské organizace, která minulý týden změnila už schválené čelo kandidátky pro podzimní krajské volby. Místo schváleného lídra Pavla Borusíka vybralo krajské vedení za lídra bývalého člena ODS a někdejšího starostu centrálního plzeňského obvodu Jiřího Strobacha. Zmocněnec dnes na krajský úřad podá kandidátku s původním lídrem, řekl Uhlíř.

"Dlouhodobě to nefungovalo, byly tam rozepře. V krajské radě neměly ani zastoupení velká města jako třeba Klatovy a další. Šíbři a kmotři si chtěli tu krajskou organizaci přivlastnit, čemuž jsme včerejším (pondělním) rozhodnutím zabránili," uvedl Uhlíř.

V čele krajské rady byl donedávna bývalý člen ODS a někdejší náměstek plzeňského primátora Pavel Rund. Asi před dvěma týdny rezignoval, ale minulý týden na krajské radě si to podle Uhlíře a Haslingera rozmyslel a začal prosazovat své lidi. Rundovi se ČTK nepodařilo dovolat, Strobach potvrdil, že byl minulý týden do čela kandidátky krajskou radou zvolen. Na původní schválené kandidátce, kde bylo asi deset jmen, byl někde na konci, minulý týden na krajské radě dostal nabídku stát se lídrem, s čímž souhlasil.

"Chtěl jsem Trikolóře pomoci, myslím si, že mám za sebou celkem kus práce, co se týká komunikace s lidmi a že bych dokázal Trikolóře pomoci. Kmotr rozhodně nejsem," řekl ČTK Strobach. Na kandidátce, kterou dnes zmocněnec podá, už nebude, uvedl.

Trikolóra má podle Uhlíře v kraji kolem 20 místních organizací a asi 150 členů. Místní organizace budou dál fungovat, nová struktura krajské organizace se bude postupně budovat. "Budeme se teď hlavně soustředit na krajské volby, ty jsou klíčové. Po nich se budou konat krajské sněmy, které si potom samy rozhodnou o složení krajských rad a zvolí předsedy," řekl Uhlíř.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo potěšil Vystrčila i inspirací Havlem. O cestě na Tchaj-wan řeč…

13.08.2020 14:25 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) ocenil, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo během své…

Paradox letošních voleb do Senátu. Kandidát by po nich mohl mít dvě funkce

13.08.2020 13:30 Člen Rady ČTK Petr Žantovský hodlá v podzimních senátních volbách kandidovat do Senátu, a to pod…

Janoušek stáhl stížnost proti neobnovení procesu

13.08.2020 13:11 Lobbista Roman Janoušek stáhl svou stížnost na to, že mu pražský městský soud v květnu nepovolil…

Ekonomický propad je dán nejistotou. Vláda by si podle ekonoma měla vést…

13.08.2020 11:08 Ekonom Filip Matějka z institutu CERGE-EI a člen někdejšího ekonomického poradního týmu při…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama