Rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo: Andrej Babiš promluvil

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes slaví 65. narozeniny. K narozeninám podle všeho dostal úžasný dárek - žalobce zastavil jeho stíhání v kauze Čapí hnízdo. Ještě než se Babiš dozvěděl výsledek, se ale dušoval, že nic neprovedl a apeloval na občany, aby podrželi nejen jeho, ale i jeho rodinu.

Přidejte svůj názor 125 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

„Čau lidi, zítra je mi 65 let. Šel jsem se kouknout do zrcadla, jak vypadám. No, kecám, donutili mě kolegové. Kvůli fotce tady na sebe civím. Jinak bych to nedělal. No ale když už tak koukám, tak je to celkem horor. Od vstupu do politiky to se mnou jde dolů vodou,“ podivoval se Andrej Babiš nad svým vzhledem ve svém pravidelném hlášení, které v neděli večer zveřejňuje na sociálních sítích.

Hned na úvod se navíc věnuje kauze Čapí hnízdo. Pražské městské státní zastupitelství v čele s žalobcem Jaroslavem Šarochem dnes zveřejní, zda rozhodlo v případu padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo

„Zítra se stane ještě jedna věc. Rozhodnutí státního zástupce, jestli pošle "kauzu Čapí hnízdo" k soudu. Směšné, v naší zemi se rozkradlo od revoluce tisíce miliard, ale tradiční demokratické strany, které u toho byly, a novináři s nimi spojení, udělali z Čapího hnízda, kde se neukradla ani koruna, účelovou a zřejmě nejkomentovanější kauzu nejen české politiky, ale snad vůbec, možná nejvíc v novodobé historii naší země od roku 1993,“ píše Babiš.

Babiš připomíná, že firma Čapí hnízdo získala dotaci před 10 lety a že to tedy s jeho působením v politice nemá nic společného. „Přidělení dotace, na rozdíl od jiných, neprovázela žádná korupce. Splnění podmínek dotace bylo kontrolováno státem a samosprávou 9x bez jakýchkoliv zjištění o jakékoliv chybě. Cíl téhle kauzy je zničit mě a moji rodinu a donutit mě odejít z politiky,“ tvrdí premiér.

„Kdyby se moje bývalá firma soudila se státem, rozhodovalo by Ministerstvo financí, proto dotaci vrátila.  Navíc, abych ukázal, že je to nesmysl, jsem dal z vlastních peněz na charitu 50 milionů.
Brusel peníze poslal, proto mají daňoví poplatníci z této vyfabrikované, účelové kauzy prospěch 48,5 milionu korun. Farma zaměstnává 86 lidí a zaplatí ročně na mzdách a sociálních a zdravotních odvodech 45 milionů korun. Nikdy nebyla v zisku a slouží veřejnosti. Radost z ní mají hlavně děti,“ pokračuje Andrej Babiš.

Policie případ uzavřela, dala státnímu zástupci a ten by měl zveřejnit, jak rozhodl. Deník N s odvoláním na informace dvou zdrojů obeznámených s výsledkem vyšetřování dnes uvedl, že státní zástupce Jaroslav Šaroch stíhání premiéra Babiše zastavil.

Babiš se už v neděli divil, kam se celý případ dostal. „Mně to přijde naprosto neuvěřitelné, protože je jasné, že se žádný podvod nestal, neporušil jsem žádný zákon. Neexistuje žádný důkaz, ani nemůže. A obviněna je se mnou i moje rodina. Je to absurdní a odporné. Jasně, chtějí zničit mne. Ale proč moji rodinu? Proto bych vás poprosil, držte mně, mojí paní a rodině palce. Myslím, že si možná ani neumíte představit, jak je to pro nás náročné. Téměř 4 roky mediální štvanice,“ žádal Babiš své příznivce.

Loading...
Vstupte do diskuze (125)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama