NKÚ prověřil účetnictví ministerstva školství, našel jen drobná pochybení

V účetnictví ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) za loňský rok nebyly žádné významné nedostatky, konstatuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Drobná pochybení podle něj ministerstvo odstranilo ještě před sestavením účetní závěrky. Výhrady kontroloři neměli ani k údajům, které resort školství předkládal pro hodnocení plnění státního rozpočtu.

ministerstvo školství
doporučujeme

Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou NKÚ zveřejnil na svém webu. 

Kontrola vedení účetnictví a spolehlivost účetní závěrky za loňský rok neodhalila v případě ministerstva školství nesprávnosti, které by měly významný dopad na vedení účetnictví nebo na spolehlivost údajů v účetní závěrce. "Určité nesprávnosti v účetnictví sice MŠMT mělo, ještě před jeho uzavřením a sestavením účetní závěrky je ale opravilo," konstatuje NKÚ.

Také v informacích pro hodnocení plnění státního rozpočtu předložených ministerstvem byly jen méně významné nedostatky, které neměly vliv na spolehlivost údajů. "Ani v případě závěrečného účtu MŠMT nebyly zjištěné nesprávnosti významné," shrnuli kontroloři.

Podle člena NKÚ Jana Vedrala, který kontrolu vedl, se ukazuje, že opakované kontroly hospodaření ministerstva školství přinesly podstatné změny a hlavně zlepšení ve vedení účetnictví i v souvisejících oblastech. "Ministerstvo mělo snahu situaci napravit, reagovalo na naše zjištění i doporučení, a proto se dnes můžeme bavit o tom, že jsou věci v zásadě v pořádku," zhodnotil Vedral.

Ministerstvo výsledek kontroly přivítalo. "Výsledky kontroly NKÚ jsou pro ministerstvo školství samozřejmě velmi potěšující zprávou a rovněž oceněním dobré práce ekonomické sekce resortu," uvedla mluvčí ministerstva Aneta Lednová.

Letošní rozpočet ministerstva školství činí včetně evropských peněz zhruba 225,7 miliardy Kč. Loni to bylo zhruba 210,5 miliard.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Studenti vymysleli aplikaci, která doporučí vhodný film i podcast

03.12.2020 09:18 Čtveřice studentů brněnské techniky vymyslela aplikaci, která dokáže třeba podle filmového vkusu…

Praha do konce týdne stanoví postup a metodiku testování učitelů

01.12.2020 18:09 Pražský magistrát do konce týdne stanoví postup a metodiku při dobrovolném testování na nemoc covid…

Střední školy se chystají na návrat studentů, střídavá výuka bude náročná

01.12.2020 16:57 Střední školy se již začaly připravovat na pondělní návrat žáků ke střídavé výuce na dálku a ve…

Přijímačky na čtyřleté SŠ bez jednotných testů, redukce maturity kvůli…

30.11.2020 12:45 Na čtyřleté maturitní obory středních škol nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama