Školy by do Velikonoc měly vědět, zda otevřou 12. dubna

Rozhodnutí o částečném návratu žáků do škol by podle ministra školství Roberta Plagy (za ANO) mělo padnout do Velikonoc, pokud by se školy mohly s ohledem na vývoj epidemické situace znovu otevřít 12. dubna. V úvahách je i 19. duben, řekl dnes ministr poslancům. Školy by v každém případě měly být informovány týden předem, podotkl. Rozhodnutí bude podle ministra záležet stanovisku hlavní hygieničky Pavly Svrčinové.

Robert Plaga
doporučujeme

Prioritami ministerstva školství jsou otevření škol pro nejmladší žáky a praktická výuka na středních a vysokých školách. Ministerstvo by chtělo umožnit třeba i konzultace ve skupinách po šesti studentech pro nejvyšší ročníky základních a středních škol nebo střídání prezenční a distanční výuky pro třídy prvního stupně základních škol.

Mateřské školy se podle ministra v první fázi otevřou nejprve pro povinné předškolní vzdělávání nejstarších dětí. Výuku by měly absolvovat ve skupinách maximálně po 15 dětech. Podle ministra se to týká zhruba 130.000 dětí.

I mateřských škol by se podle Plagy týkala povinnost antigenního testování a ochranných prostředků. Do škol bylo distribuováno 6,5 milionu respirátorů, pro mladší děti je zajištěno 15 milionů chirurgických roušek. "Je navrženo, aby testování ve školách probíhalo dvakrát týdně," uvedl ministr. Týkalo by se zaměstnanců i žáků a studentů.

K očkování proti koronaviru bylo podle ministra zaregistrováno 185.000 zaměstnanců škol, přes 85.000 z nich bylo očkováno alespoň první dávkou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úleva z didaktických testů bude podle Babiše platit i pro dálkové či…

11.04.2021 19:54 Maturitní didaktické testy nebudou muset skládat ani ti studenti zdravotních a sociálních oborů,…

V ZUŠ se od pondělí budou muset testovat učitelé, ne žáci

10.04.2021 10:48 Učitelé v základních uměleckých školách (ZUŠ) se od pondělí budou muset jednou týdně testovat…

Od pondělí se vrací do škol část žáků. Rotační výuka se dotkne zhruba půl…

10.04.2021 08:36 V celém Česku s výjimkou Děčínska se v pondělí vrátí do lavic zhruba polovina žáků prvního stupně…

Testy do škol od státu už striktně nemusí být jen z přední části nosu

09.04.2021 15:37 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo v nové specifikaci způsoby antigenního testování na covid do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama