Praha – Advokát Láska považuje současná opatření vůči nelegálnímu alkoholu za hysterickou „obr“ akci. Diví se, že s takovou vehemencí se politici nesnaží bojovat i proti vysoké nehodovosti, kvůli které zemřou každý rok stovky nevinných lidí.
Václav Láska chápe, že je současná situace strašná, když si člověk „cvakne“ z lahve rumu a zemře. Chápe také, že o tom píší média a „z obrazovky srdceryvně promlouvá premiér a vyzývá nás, abychom nechlastali.“Stejně tak tomu bylo podle advokáta i v případě nemoci šílených krav, kdy opatření připomínala morovou nákazu, či v případě šíleného střelce, kdy se uvažovalo o zákazu možnosti držet střelnou zbraň.Láska by takovým reakcím rozuměl, kdyby se se stejnou mírou snažil stát i média zabránit umírání stovek lidí při autonehodách. „Lidská aktivita, při které ztrácí život nejvíce nevinných lidí rok co rok. Zpráva o tom, že daný víkend zemřelo při dopravních nehodách X lidí a překonal se tak „dosavadní rekord“, se v televizním zpravodajství zařadí mezi fackujícího ministra a poslanecké interpelace. Bez větších emocí a hlavně bez jakéhokoli dozvuku, se sdělí, že zemřelo deset nevinných lidí a jdeme dál. Žádné srdceryvné politické projevy. Žádná iniciace opatření, prevence, prostě změny, která zamezí dalším neštěstím,“ píše Láska na svém facebooku.Advokát se ptá, proč není způsobení smrtelné nehody pod vlivem alkoholu nebo drog postaveno na roveň vraždy. Diví se, proč nejsou peníze na opravu nebezpečných přechodů a proč nikdo neřeší smrtelné křižovatky. Láska, který je bývalým policistou, také nemůže pochopit, proč stále existuje možnost výmluvy na osobu blízkou.Společnost si prý již na úmrtí na silnicích zvykla a své hysterické reakce si nechává na „zabijáka metylalkohol“. Přitom by stačilo jednoduše nepít tvrdý alkohol a nebezpečný úmrtí na tohoto zabijáka by zmizelo. Na silnicích ale člověk jezdit musí.„Nechápu to a nerozumím tomu, proč někteří mrtví jsou příčinou exploze mediálního a politického zájmu a jiní jen statistickým údajem,“ zakončuje Láska.
Související
PŘEHLED: Česko čekají eurovolby. Politické strany řekly, co chtějí z Bruselu změnit
Senát nepřijal možnost uznávat osvojení dětí z ciziny homosexuálními páry
Aktuálně se děje
před 17 minutami
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
před 1 hodinou
Výbušné téma v USA: Američanům se představa vojáků na půdě Íránu ani trochu nelíbí
před 2 hodinami
Pozornost světa se nesmí odvrátit od Ukrajiny k Íránu, prohlásil Starmer na setkání se Zelenským
před 4 hodinami
Macron končí, Starmer mě zklamal, jsme nejmocnější a o pomoc od NATO nestojíme, zuří Trump
před 5 hodinami
Ceny ropy na světových trzích dnes opět letí vzhůru. Situaci v regionu vyhrotily nové incidenty
před 6 hodinami
Babiš s prezidentem řešil rozpočet. Pavel jej podepíše v pátek
před 7 hodinami
Na Blízký východ míří vrtulníková loď USS Tripoli, na palubě má tisíce mariňáků
před 7 hodinami
Židlochovice se staly terčem sofistikovaného kybernetického útoku. Hackeři požadují výkupné
před 8 hodinami
S Izraelci původně spolupracovat nechtěl, Evropu poslal hlídat Arktidu. Trumpovy požadavky se mění každý týden
před 9 hodinami
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
před 10 hodinami
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
před 11 hodinami
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
před 11 hodinami
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
před 12 hodinami
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
před 13 hodinami
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
před 14 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
včera
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
včera
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
včera
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
včera
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
Je jednoznačnou českou hvězdou letošní paralympiády v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Právě ona se postarala o nejvíce cenných kovů pro českou výpravu. A v závěrečný soutěžní den této paralympiády tomu nemohlo být jinak. Po stříbrech z biatlonového individuálního závodu a běžeckého desetikilometrového závodu a bronzu z biatlonové stíhačky přidala v neděli teprve sedmnáctiletá zcela nevidomá paralympionička kombinující biatlon a běžecké lyžování Simona Bubeníčková další stříbro, tentokrát z běžeckého dvacetikilometrového závodu. Nestačila jen na ruskou reprezentantku Anastasiji Bagijanovou.
Zdroj: David Holub