Investice do vlastního zdraví? Čtvrtina Čechů nemá dost peněz, především důchodci

Čtvrtině lidí chybí peníze na vlastní zdraví. Téměř polovina z nich by je investovala do jednorázových zákroků, jako je pořízení nových zubů. Naopak připlatit si za nadstandardní péči v nemocnicích se Čechům příliš nechce, vyplývá z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

Důchodci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Průzkum ukázal na to, že nedostatek peněz na investice do svého zdraví pociťují především lidé nad 55 let. Nejméně pak chybí peníze lidem s vysokoškolským vzděláním.

Téměř 45 procent lidí by peníze primárně investovalo do jednorázových zákroků, jako je například pořízení nových zubů. "Na 15 procent respondentů by potřebné finance investovalo do zdravotnických potřeb a pomůcek a 12 procent do prevence v podobě očkování. Do očkování by přitom nejčastěji investovali mladí lidé do 26 let," uvedl marketingový ředitel Cofidisu Cyril Křůpala.

Více než polovina lidí by byla ochotna uvažovat v souvislosti se zdravím o půjčce. Na jednorázové zákroky by si půjčku vzala více než třetina dotazovaných, 14 procent lidí by půjčku využilo na preventivní, například onkologické vyšetření.

Co se týká dalších investic do zdraví, na samém konci žebříčku se podle průzkumu ocitla nadstandardní péče v nemocnicích, do té by investovalo pouze sedm procent dotazovaných.

Jen o něco málo více lidí by chtělo primárně vložit získané peníze do preventivních prohlídek a do prevence v podobě sportu a pohybových aktivit.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V neděli přibylo v Česku 59 případů covidu-19, za víkend 112

13.07.2020 08:24 V neděli přibylo v Česku 59 nových případů koronaviru, bylo to o šest více než v sobotu. V…

Počet případů koronaviru v ČR klesl pod stovku, ohniska jsou čtyři

12.07.2020 18:02 Aktualizováno V sobotu přibylo v Česku 53 nových případů koronaviru, za dnešek zatím laboratoře potvrdily 33…

Česko má nová pravidla konce karantény. Budou tři kategorie

12.07.2020 10:19 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo pro další změnu pravidel v případě ukončování izolace, která…

Návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví by mohl být v září

12.07.2020 08:56 Návrh zákona o elektronizaci zdravotnictví by vláda mohla dostat do konce září. Přijmout by se pak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy