Nemůžeme takhle žít, než přijde vakcína, míní šéf lékařů. Žádá lockdown

Prezident České lékařské komory Milan Kubek tvrdí, že by měl nový ministr zdravotnictví Jan Kubek zvážit tvrdý lockdown. Upozornil, že nejde pouze o pacienty s covidem-19, ale i nemocné i s jinými chorobami.

Češi se nechávají testovat na covid-19
doporučujeme

Kubek byl hostem Interview ČT24, kde uvedl, že nový ministr Blatný by měl hájit svůj resort a zpřísnit současná opatření kvůli nárůstu nakažených v Česku.

Očekává, že šéf resortu že nedovolí kolaps zdravotnictví a bude ochotný bojovat třeba i proti předsedovi vlády. Česká lékařská komora podle jeho slov Blatného podpoří.

Na druhou stranu ale upozornil, že vláda nejedná systémově, aby epidemii zastavila. Buď prý hájí ekonomické zájmy, nebo řeší jen samotnou epidemii, poznamenal.

"Za stávající situace ale není jiná cesta než tvrdý lockdown, protože jinak se nám zdravotnictví zahltí. Nemůžeme čekat na katastrofu, stále tady máme nemocné i s jinými chorobami," upozornil.

Obává se ale, že vláda nechce tvrdý lockdown zavést kvůli strach z reakce veřejnosti a ekonomických ztrát. Podotkl ale, že pokud by se podařilo reagovat rychle, lockdown bude kratší.

"Nemůžeme takto žít do doby než bude vakcína, to nezvládneme. Je potřeba zareagovat rychle a srazit epidemii," uvedl Kubek. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do léta by se mělo proočkovat 5,5 milionu lidí v Česku

03.12.2020 17:51 Proočkování 5,5 milionu lidí v české populaci, které plánuje vláda, by podle ministra zdravotnictví…

Covidem se na podzim nakazilo 12.000 seniorů z domovů

03.12.2020 17:44 Koronavirem se v podzimní vlně epidemie nakazilo dosud 12.000 klientů domovů pro seniory a další…

Návrh na vznik hygienického superúřadu vyvolal vlnu nevole, Babiš couvá

03.12.2020 16:39 Ministerstvo zdravotnictví pochybilo, když dalo vládě předlohu k posílení pravomocí hygieny, uvedl…

Kdy se rozjedou vleky? Vláda rozhodne o lyžařských areálech v pondělí

03.12.2020 15:59 Aktualizováno Vláda by se pravděpodobně v pondělí měla domluvit, zda povolí provoz lyžařských středisek, případně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama