O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem, do nabídky je zařadí další

O antigenní samotestovací sady je v řetězcích velký zájem. Jejich prodej dnes spustil Penny Market, který za první hodiny potvrdil vysokou poptávku. Kaufland je nabízí od minulého týdne a prodal jich několik desítek tisíc, přestože platí omezení jednoho testu na zákazníka a den. Globus zařadí samotestovací sady s odběrem z nosu do sortimentu na konci týdne. Zjistila to dnes ČTK od zástupců potravinářských sítí.

Globus, Olomouc CITY
doporučujeme

Penny Market má ode dneška v nabídce tzv. lízátkové testy za 249 korun. "Ačkoliv je tento typ testu dražší než například testy z nosu či ze slin, není ke zjištění výsledku potřeba nepříjemná a komplikovaná manipulace s výtěrovou tyčinkou, slinami ani s reakční tekutinou," uvedl mluvčí společnosti Tomáš Kubík. Doplnil, že zájem ze strany zákazníků je od rána velký.

Kaufland od minulého týdne prodává antigenní testy testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test s odběrem z přední části nosu, jeden za 149,90 Kč. Dostupné jsou u pokladen a na informacích, zásob má řetězec podle své mluvčí Renaty Maierl i přes značnou poptávku dostatek. V nejbližší době plánuje podle ní Kaufland zavést do sortimentu i balení těchto testů po 25 kusech a také antigenní testy s detekcí ze slin. Přesný termín ale zatím společnost podle Maierl nemůže sdělit.

V hypermarketech Globus budou v závěru týdne v prodeji samotestovací antigenní sady s odběrem z nosu, v balení po 20 kusech. "V posledním týdnu března nabídneme antigenní testovací sady po jednom kusu i v balení po deseti kusech pro diagnostiku viru ze slin," řekla mluvčí společnosti Globus Lutfia Volfová.

Podnikatelé mohou samovyšetřovací testy koupit také v prodejnách Makro. K dispozici je test s odběrem z přední části nosu v balení po 25 kusech za 2899 korun.

Prodej antigenních samotestovacích sad plánuje v nejbližší době také Billa. Možnosti prověřuje dále například Albert.

Testy, které řetězce nabízejí, jsou na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví. Pokud si tedy takový test koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat 60 korun ze zdravotního pojištění. Příspěvek mohou čerpat maximálně na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

První kolo povinného testování musely do pátku dokončit firmy nad 250 zaměstnanců, podnikům od 50 do 249 pracovníků vyprší lhůta dnes. Malé firmy od deseti do 49 zaměstnanců musejí všechny pracovníky otestovat do 26. března.

Úřady a další veřejné instituce s 50 a více zaměstnanci musejí testování dokončit do středy. Vláda by podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) měla ve čtvrtek jednat o povinném testování v úřadech do 50 pracovníků. Ve všech odvětvích se musejí zaměstnanci, kteří docházejí do podniku, nechat testovat jednou za sedm dní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie na podzim

13.06.2021 22:05 Aktualizováno Existují čtyři scénáře dalšího vývoje epidemie covidu-19. Pravděpodobně na podzim nastane zhoršení,…

Vakcína Pfizer pro děti by mohla být v Česku dostupná v září

13.06.2021 19:01 Aktualizováno Vakcína od firem Pfizer/BioNTech by od září mohla být k dispozici praktickým lékařům pro děti od…

Za sobotu přibylo pouhých 74 nakažených

13.06.2021 18:35 Aktualizováno V sobotu testy v Česku odhalily 74 případů koronaviru, za tento den v týdnu nejméně od loňského 11.…

Při očkovacím maratonu se ve středních Čechách naočkovalo 5535 lidí

12.06.2021 20:28 Při očkovacím maratonu se ve Středočeském kraji naočkovalo vakcínou proti covidu-19 5535 lidí. Akce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama