O rouškách v pražských školách mohou podle hygieniků rozhodovat ředitelé

O případném nošení roušek v prostorách škol v Praze mohou rozhodnout sami jejich ředitelé a ředitelky. Pražští hygienici ho nyní nenařizují. ČTK o rozhodnutí hygienické stanice hlavního města informoval její mluvčí Zbyněk Boublík.

Lidé v rouškách, ilustrační foto
doporučujeme

Na takzvaném semaforu s barvami podle rizika nákazy je metropole oranžová. Epidemiologická situace je tu nejhorší v republice. V oranžovém stupni by se roušky nosit měly. Asociace ředitelů základních škol si stěžovala na to, že pražské školy od hygieniků žádné pokyny nedostaly.

"Hygienická stanice hlavního města Prahy aktuálně nenařizuje nošení roušek ve společných prostorech škol a školských zařízení. Je plně v kompetenci ředitelů škol, zda dané doporučené opatření ve škole nařídí či nikoli," uvedla v tiskové zprávě pražská hygienička Zdeňka Jágrová.

Podle Jágrové se Praha nyní na semaforu nachází na pomezí zeleného a oranžového pásma, kdy je vhodnější ve společných prostorách škol nošení roušek zatím výslovně nenařizovat. "Z dosavadních dat plyne, že k přenosu infekce u dětí dochází zejména v rodinách či na letních dětských pobytových akcích typu tábory, soustředění a podobně," dodala hygienička.

Situaci pražská hygienická stanice vyhodnocuje pravidelně. Pokud by své stanovisko změnila, ředitelům to včas oznámí. Jágrová v tiskové zprávě sdělila, že hygienická stanice se s asociací ředitelů zřejmě dohodne na vzájemné informovanosti.

Šéf Asociace ředitelů základních škol Michal Černý dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že pražské školy žádají po hygienicích jasné pokyny, a to v pondělí. V úterý začíná školní rok. Podle Boublíka bude v pondělí dopoledne jedna z pravidelných schůzek zástupců hygienické stanice s představiteli magistrátu o aktuální epidemické situaci. "Určitě tam padne i informace o rouškách ve školách, bude tam podáno vysvětlení," řekl ČTK.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula navrhne vyhlášení nouzového stavu, Hamáček ho podpoří

28.09.2020 19:39 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu kvůli šíření koronaviru zřejmě navrhne na dalším jednání vlády ministr…

V Praze přibylo za 24 hodin 238 nakažených koronavirem, více než v neděli

28.09.2020 19:22 V Praze přibylo za posledních 24 hodin 238 potvrzených případů koronaviru. Je to téměř o 50 více…

Covid: Počet nově nakažených v ČR dál stoupá, ve vážném stavu je 187…

28.09.2020 19:18 Aktualizováno Počet nově nakažených koronavirem za 27. září byl největším nedělním nárůstem v Česku od začátku…

Nemocnice v ČR mají problém. Dochází lék remdesivir na těžké formy covidu…

28.09.2020 14:26 Aktualizováno Nemocnicím v Česku dochází lék remdesivir na těžké formy nemoci covid-19. Uvedl to dnes Český…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama