Počty nově nakažených ve Slezsku klesají. Chystá se zmírnění restrikcí, řekl hejtman

V Moravskoslezském kraji přibylo ve středu 27 lidí s covidem-19, což je o dva méně než v úterý. Nejvíce nemocných, deset, přibylo v Ostravě. Celkem se v kraji od začátku epidemie nakazilo 5377 lidí.

Ivo Vondrák
doporučujeme

Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

Podle něj Krajská hygienická stanice Ostrava připravuje další uvolňování opatření, která v rámci Moravskoslezského kraje platí nad rámec těch celorepublikových. Týká se to například povinnosti nosit roušky v autech a prostředcích MHD na Frýdecko-Místecku.

V celém kraji, kromě Bruntálska, pak provozovatelé obchodů musí například zajistit pravidelnou dezinfekci nákupních košíků a vozíků, vedení nemocnic musí zajistit testování všech přijímaných pacientů. "Nová mimořádná opatření jsme již zaslali na schválení na ministerstvo zdravotnictví," řekl mluvčí ostravských hygieniků Aleš Kotrla. Dodal, že podrobně je zatím nemůže komentovat.

V celé zemi ve středu přibylo 399 potvrzených případů nákazy koronavirem, podíl Moravskoslezského kraje tak představuje 6,7 procenta. Počet nakažených od začátku epidemie v zemi přesáhl hranici 22.800.

Podle údajů chytré karantény je v kraji aktuálně 503 nakažených, z nich je 22 lidí hospitalizováno, 4783 lidí se infekce zbavilo a 91 jich s covidem-19 zemřelo. Data a údaje o nemocných se dlouhodobě z různých zdrojů liší kvůli odlišnému způsobu zpracování údajů. Statistika ministerstva zdravotnictví například v kraji k dnešku udává 5389 nakažených od počátku pandemie, Krajská hygienická stanice (KHS) v Ostravě eviduje k dnešnímu ránu 5030 nakažených.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymula vyhlásil další opatření proti covidu

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Počet diváků na venkovních sportovních a kulturních akcích se od čtvrtka omezí na 2000, na…

V Praze padl další rekord, dnes přibylo téměř 500 nakažených

23.09.2020 18:49 V Praze přibylo od úterního podvečera rekordních 489 potvrzených případů nemoci covid-19. Od…

Čeští vědci mají prototyp očkovací látky proti covidu, výsledky posoudí…

23.09.2020 16:41 Aktualizováno Čeští vědci úspěšně dokončili první fázi vývoje vakcíny proti novému typu koronaviru. Prototyp…

Covidový semafor nemá podle Prymuly smysl. Do dvou týdnů bude jednobarevný

23.09.2020 16:32 Mapa hodnotící regiony podle rizika nákazy novým typem kornaviru bude podle ministra zdravotnictví…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama